جامعه شهری

سرمایه‌گذاری بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومانی در مدیریت پسماند

مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری تهران از جذب حدود ۱۰ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان سرمایه برای اجرای سه کلان پروژه در حوزه پسماند خبرداد.

به گزارش مجله خبری آبادی 118 نوید خاصه باف گفت: سه پروژه مهم برای سرمایه‌گذاری در حوزه مدیریت پسماند شهر تهران برنامه‌ریزی شده است. فراخوان دو پروژه‌ منتشر و طرح نهایی و مشاور آن مشخص شده است همچنین با سرمایه گذاران مختلفی در این رابطه صحبت‌های اولیه انجام و از همه مهمتر مدل مالی آن استخراج شده انتشار فراخوان پروژه باقی‌مانده نیز به زودی انجام می‌شود.

مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری تهران ادامه داد: یکی از این پروژه ها مربوط به استحصال گاز متان و پروژه دیگر نیز در رابطه با زباله سوز بیمارستان است.

وی با بیان اینکه پروژه سوم حوزه مدیریت پسماند مربوط به طرح زباله سوز ۱۹۰۰ تنی است، یادآور شد: در رابطه با تداوم فرایند سرمایه‌گذاری این پروژه در انتظار مطالعات نهایی مشاور طرح هستیم.

خاصه باف اظهار کرد: ارزش سرمایه گذاری پروژه زباله سوز بیمارستانی حدود ۱۳۰۰ میلیارد تومان و برای پروژه استحصال گاز متان نیز حدود ۲۰۰۰ میلیارد تومان ارزش سرمایه‌گذاری برآورد شده است. همچنین ارزش سرمایه‌گذاری پروژه زباله سوز ۱۹۰۰ تنی حدود ۷۰۰۰ میلیارد تومان است.

سرمایه گذاری ۴۰۰۰ میلیارد تومانی برای ورود موتور برقی به تهران

وی در ادامه با اشاره به پروژه سرمایه‌گذاری خرید موتور برقی در بخش توسعه حمل‌ونقل پاک تاکید کرد: مطالعات اولیه پروژه ورود و خرید موتور برقی‌ها انجام و در آخرین جلسات کمیته موضوعات قابل طرح به عنوان یک فرصت سرمایه گذاری مشخص و ارزیابی‌های فنی برای شرکت در فراخوان نیز مشخص شده است.

مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری تهران در ادامه گفت: به زودی قرارداد موتور برقی با سرمایه گذار برای ورود ۵۰ هزار موتور برقی کار منعقد می‌شود. ارزش این قرارداد حدود ۴۰۰۰ میلیارد تومان برآورد شده‌ است.

به گزارش سایت شهر وی در پایان اظهارکرد: خرید ۵۰ هزار موتور برقی در فاز نخست اجرایی شده و در فاز دوم قرار است سرمایه گذاری برای ورود ۵۰۰ هزار موتور برقی دیگر نیز انجام شود.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023