گردشگری و سفر

سفرهای هوایی به اوضاع قبل از کرونا بازگشته است

مجله خبری آبادی 118/خراسان رضوی بر اساس داده‌های منتشرشده، در سه ماهه سوم سال تعداد ۱۰.۵ میلیون پرواز برنامه‌ریزی شده است.

به نقل از بلومبرگ، انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی (یاتا) پیش‌بینی کرد که تعداد مسافران در سال جاری میلادی بی‌سابقه باشد و هواپیماها از مقادیر بی‌سابقه سوخت نیز استفاده خواهند کرد.

این روند برای دوستداران محیط زیست، نامیدکننده خواهد بود زیرا منجر به افزایش انتشار کربن خواهد شد. البته نشانه دیگری در تجدید حیات گردشگری است.

این روند برای صنعت نفت، احیای گردشگری و تقویت آن مثبت است.

کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش، از روزهای اولیه شیوع ویروس کرونا مجبور شده‌اند عرضه نفت را محدود نگه دارند و مصرف سوخت جت به مراتب بیشتر از هر فرآورده نفتی اصلی دیگری متحمل ضربه شدیدتر و پایدارتر شد.

با پیش‌بینی این رقم، سفرهای بین‌المللی شاهد بزرگترین افزایش خواهند بود و امسال با افزایش چشمگیر در آسیا، اروپا و آمریکای شمالی ۹.۷ درصد رشد خواهد کرد.

پروازهای بین‌المللی از آسیا ۲۳ درصد افزایش می‌یابد، اما تقریباً در همه جا دستاوردهای قابل‌توجهی وجود دارد و به رکورد تعداد مسافران برای مراکز کلیدی مسافت طولانی در آسیا و خاورمیانه تبدیل می‌شود. به‌عنوان مثال، فرودگاه بین‌المللی دبی، شلوغ‌ترین سه ماهه تاریخ خود را از نظر تعداد مسافران در سه ماه اول سال با ۲۳ میلیون بازدیدکننده ثبت کرد. مدیر اجرایی این فرودگاه تعداد ۹۱ میلیون نفر را تا سال ۲۰۲۴ پیش‌بینی می‌کند که یک رکورد است.

کارشناسان پیش‌بینی کردند که تقاضای سوخت جت امسال ۶۵۰ هزار بشکه در روز افزایش می‌یابد.

اکنون تقاضای جهانی جت برای اولین‌بار از سال ۲۰۲۰ به سطح قبل از کووید بازگشته است. بهبود عمدتاً توسط بخش کوتاه‌مدت انجام شده و جت محرک اصلی رشد کلی تقاضای نفت است.

در سنگاپور، یکی دیگر از نقاط بین آسیا و غرب، تعداد مسافران فرودگاه چانگی در سه ماه اول سال جاری با ۱۶.۵ میلیون نفر از سطح سال ۲۰۱۹ فراتر رفته است.

جفری بارون، تحلیلگر اداره اطلاعات انرژی ایالات‌متحده می‌گوید سفرهای هوایی اساساً به سطح قبل از همه‌گیری بازگشته است.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023