جامعه شهری

سکوت در مقابل جنایات اسرائیل مایه ننگ دنیاست

رئیس شورای اسلامی شهر تهران ضمن ابراز انزجار از سکوت برخی کشورها در خصوص جنایات اسرائیل در غزه گفت: سکوت در مقابل جنایات اسرائیل مایه ننگ دنیاست.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، مهدی چمران در یکصد و نود و هشتمین جلسه شورای ششم، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، شهدای مدافع امنیت و شهدای مدافع حرم، با اشاره به روز ۱۴ آذرماه که بنام روز ملی داوطلب نامگذاری شده است، گفت: شورای اسلامی شهر تهران، در مسائل مختلف با داوطلبان در حوزه های مختلف از جمله شورای محلات، سمن ها و شورایاری ها همکاری خوبی داشته است. از این رو معتقدیم که هرچقدر وجود داوطلبین در انجام امور عمومی گسترده تر باشد؛ ارتباط بین مردم و مسئولین بیشتر خواهد شد و همیاری و همکاری مردم، اهمیت موضوع ارتباط را تقویت خواهد کرد.

وی در ادامه با تبریک فرارسیدن ۱۶ آذرماه که بنام روز دانشجو در تقویم کشور به ثبت رسیده، این روز را برگی از یک تاریخ فراموش ناشدنی انقلاب و دانشگاه برشمرد و گفت: این روز، روزی بود که رژیم دژخیمان پهلوی، بعد از کودتای ننگین ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ با یک برنامه از قبل تعیین شده مقدمات ورود نیکسون معاون رئیس‌جمهور وقت ایالات متحده آمریکا، برای حضور در دانشگاه تهران و همچنین از سرگیری روابط ایران با بریتانیا را صورت داد که در همان زمان و در پی واکنش دانشجویان، گارد شاهنشاهی اقدام به تیراندازی کرده و سه تن از دانشجویان عزیز ما به نام های مصطفی بزرگ ‌نیا، احمد قندچی و مهدی شریعت‌ رضوی را به شهادت رساندند.

رئیس شورای شهر تهران، ضمن گرامیداشت یاد و خاطر شهیدان دانشجو بیان کرد: امیدواریم که همه دانشجویان ما ادامه دهنده راه این شهدای بزرگ و دیگر شهدای انقلاب و دفاع مقدس بوده و در همه حال پیش‌قراول و پیشتاز حرکت های انقلابی و ضد استعماری باشند.

وی همچنین ضمن محکوم کردن اقدام رژیم غاصب اسرائیل در تشدید حملات و بمباران شهرهای فلسطین، افزود: گویا رژیم منحوس صهیونیستی راهی جز کشتن انسانها بویژه کودکان و زنان نیافته و تنها به همین مسیر متوسل شده و مرتباً بیمارستان ها و مدارس را جزو اهداف نظامی خودش قلمداد کرده و اقدام به کشتار وحشیانه و قتل عام ملت مقاوم فلسطین می کند.

چمران با اشاره به اینکه متأسفانه شمار شهدای فلسطینی از مرز ۱۶ هزار نفر نیز عبور کرده و حدود۷۰ درصد این شهدا، کودکان و زنان بی دفاع هستند؛ خطاب به برخی کشورهای به ظاهر اسلامی تأکید کرد: سکوت در مقابل چنین قتل عامی مایه ننگ و نفرت برای همه دنیاست که این کشتارهای وحشیانه را به چشم می بینند و زبان در کام فرو برده اند؛ حتی در مقابل اعتراض گسترده شهروندان خودشان بازهم سکوت کرده اند ولی همچنان با حمایت هایشان شریک کشتارهای اسرائیلی ها شدند.

وی ادامه داد: قطعاً از کشورهایی چون آمریکا، فرانسه، انگلیس و آلمان که تمام قد حامی اسرائیل بوده و سران سیاسی شان از ابتدای بمباران ها و کشتارهای فلسطینیان تا کنون ۴ بار به خاورمیانه سفر کرده اند؛ انتظاری نمی‌رود چرا که این دولت ها عادت به کتمان حقیقت و وارونه جلوه دادن آن دارند. ولی مایه شرم ماست که برخی کشورهای عربی و اسلامی نه تنها روابط خودشان را قطع نکردند؛ بلکه سران این رژیم منحوس و جنایتکار را هم به سرزمینشان دعوت می کنند و نه تنها این اقدامات آنان را حمایت کرده، بلکه به آنها سوخت هم می دهند که بتوانند بمباران شهرهای فلسطین را ادامه دهند.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023