جامعه شهری

سیستمی شدن اجرای طرح «جناغی» در پایتخت/ نصب دوربین در خروجی بزرگراه‌ها در مرحله تست

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ پیرامون اجرای طرح جناغی در معابر پایتخت توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، سرهنگ احسان مومنی در مورد اجرای «طرح جناغی» در معابر پایتخت اظهار کرد: طرح جناغی‌ها در مبادی خروجی از محورهای بزرگراهی در حال اجراست. از آنجایی که این طرح در میزان کاهش تصادفات و همچنین نظم بخشی به سطح محورهای بزرگراهی اثر مثبتی داشته، یک‌سال است که شروع شده و ادامه دار خواهد بود.

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد: تصادفات تغییر مسیر در هنگامی که همکاران من طرح جناغی را اجرا می‌کنند، تقریبا صفر است، باید فرهنگ سازی بیشتری صورت بگیرد تا زمانی که پلیس نیست، خود مردم این طرح را اجرا کنند.

سرهنگ مومنی تصریح کرد: به دنبال این موضوع هستیم که در ورودی طرح جناغی‌ها دوربین ثبت تخلف نصب شود، البته در دو جا نصب شده است و در حال انجام تست های آزمایشی قرار دارد تا بتوانیم ایرادات کار را برطرف کنیم تا ان‌شاءالله طرح جناغی‌ها مجهز به دوربین شده و اجرای طرح سیستمی شود.

بر اساس گزارش سایت شهر، طرح جناغی یکی از راهکارهای پلیس  برای عدم اجازه گردش به صورت غلط به رانندگان است. بعضی از رانندگان در خروجی بزرگراه‌ها بدون رعایت قوانین و مقررات و احترام به حقوق و وقت دیگران در نقطه صفر گردش‌های نامناسبی انجام می‌دهند؛ این کار  باعث سد شدن راه دیگر خودروها و تصادف می‌شود. ضمن اینکه باعث می‌شود، لاین‌های مختلف یک بزرگراه درگیر ترافیک خروجی شده و درنهایت کل بزرگراه دچار مشکل شود.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023