گردشگری و سفر

شرایط برای جذب گردشگر سلامت از نجف تسهیل می‌شود

مجله خبری آبادی 118/خراسان رضوی مدیرکل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی گفت: آمادگی داریم شرایط را برای جذب گردشگران سلامت از نجف با همکاری تشکل‌های گردشگری تسهیل کنیم.

سیدجواد موسوی در دیدار با عبدالکریم طاهر، مدیرکل گردشگری استان نجف اشرف عراق اظهار کرد: شهرهای مشهد و نجف اشرف پیمان برادرخواندگی دارند و با توجه به توافق صورت گرفته در این دیدار هیات‌های دو طرف در آینده نزدیک برای اجرایی شدن سفر زائران از نجف به مشهد دیدار و تفاهم‌نامه امضاء خواهند کرد.

وی تصریح کرد: شرکت‌ها و دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری دو استان خراسان رضوی و نجف با یک‌دیگر مرتبط خواهند شد تا اقدامات اجرایی برای حضور زائران را فراهم کنند.

موسوی با اشاره به ظرفیت مراکز اقامتی مشهد گفت: بیشترین و با کیفیت‌ترین مراکز اقامتی کشور در مشهد قرار دارد و با توجه به تعداد و تنوع مراکز اقامتی ارزان‌ترین خدمات به زائران و گردشگران ارائه می‌شود.

مدیرکل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی یادآور شد: پیش از این ۶۵ شرکت و دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری از استان کربلا را به مشهد دعوت کردیم و با ظرفیت‌های گردشگری سلامت در مشهد آشنا شدند و ارتباطات دو سویه شکل گرفت.

بر اساس گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی، مدیرکل گردشگری استان نجف اشرف عراق در این دیدار گفت: مشهدی‌ها ارتباط خوبی با مردم نجف داشته و مردم نجف نیز برای سفر زیارتی و درمانی به این شهر علاقه زیادی دارند.

عبدالکریم طاهر ادامه داد: در هین راستا امیدواریم در تعامل با اداره‌کل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی شرایط برای سفر به مشهد تسهیل شود.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023