جامعه شهری

شهرداری ظرف سه ماه سامانه شبیه ساز محاسبه عوارض ساختمانی را راه‌اندازی کند

عضو شورای اسلامی شهر تهران در پیشنهادی برای سادگی و شفافیت محاسبه عوارض پروانه های ساختمانی، گفت: شهرداری و معاونت معماری و شهرسازی موظف شوند ظرف حداکثر سه ماه شبیه ساز محاسبه عوارض برای املاکی که درخواست و پرونده جاری فعال نداشته و یا پرونده فعال داشته باشند را ایجاد نمایند تا شهروندان بتوانند سرفصل‌های عارضه‌های متناظر درخواست خود را محاسبه و رؤیت کنند.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، احمد صادقی در دویست و شانزدهمین جلسه شورا و در جریان بررسی لایحه «عوارض ساختمانی، ارزش افزوده ناشی از اجرای طرح های توسعه شهری و بهای خدمات حوزه شهرسازی و ارزش معاملاتی موضوع تبصره ۱۱ ماده صد قانون شهرداری تهران» برای اجرا در سال ۱۴۰۳، گفت: در جلسات مربوط به این امر یکی از اصولی که بایستی انجام می شد؛ سادگی و شفافیت محاسبات بود و معاون شهردار تهران هم  قولی دادند که شبیه ساز  محاسبه عوارض را راه اندازی کنند. بدین ترتیب هر شهروندی که به این شبیه ساز مراجعه کند؛ می تواند دقیقاً عوارض خود را محاسبه کند که این امر، شفافیت را نیز به دنبال خواهد داشت.

رئیس کمیته شفافیت و هوشمندسازی شهر تهران گفت: هر گونه محاسبه عوارض مغایر با این شبیه ساز و یا مغایر با فرمول های محاسباتی و مغایرت در تعیین شمول یا عدم شمول سرفصل های مندرج در مصوبه در مناطق تخلف محسوب خواهد شد.

صادقی افزود: لذا در این خصوص پیشنهاد بنده اضافه کردن بندی است بدین مضمون «به منظور پیش بینی پذیری اقتصادی و شفافیت محاسبات عوارض برای مؤدیان ، شهرداری تهران موظف است ظرف مدت حداکثر سه ماه، شبیه ساز محاسبه عوارض برای املاکی که درخواست و پرونده جاری فعال نداشته باشند و یا پرونده فعال داشته باشند را ایجاد کرده تا سرفصل های عوارض های متناظر درخواست خود را محاسبه و رویت نماید». 

وی ادامه داد: هرگونه محاسبه عوارض مغایر با این شبیه ساز و یا مغایر با فرمول های محاسباتی و مغایرت در تعیین شمول و عدم شمول سرفصل های مندرج در مصوبه ، در مناطق تخلف محسوب می‌شود.

بر اساس گزارش مجله خبری آبادی 118، این پیشنهاد با حداکثر آرا به تصویب رسید.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023