گردشگری و سفر

شهرداری کاشمر در راستای محرک‌های توسعه گردشگری در شهر حرکت نکرده است

مجله خبری آبادی 118/خراسان رضوی نماینده مردم کاشمر، بردسکن، خلیل‌آباد و کوهسرخ در مجلس شورای‌اسلامی گفت: متأسفانه هیچ‌ وقت شهرداری کاشمر در راستای محرک‌های توسعه گردشگری در شهر حرکت نکرده است.

حجت‌الاسلام جواد نیک‌بین در گفت و گو با مجله خبری آبادی 118 اظهار کرد: برای ارتقاء مبلمان شهری و فعالیت بهتر در حوزه‌های گردشگری، زیارتی و سیاحتی منطقه ترشیز تمام ظرفیت‌ و تلاش‌مان را به کار گرفتیم تا بتوانیم به شهرداری‌های شهرستان‌های منطقه کمک کنیم.

وی با بیان اینکه طی این سال‌ها همیشه پیشنهاداتی به شهرداری‌های منطقه داشتیم که فقط برخی عمل کردند، افزود: به عنوان مثال نقشه راهی برای شهرداری‌های کوهسرخ، خلیل‌آباد، کاشمر، بردسکن و انابد و همه شهرهای منطقه با شهرداران تهیه کردیم و بحمدالله به بیشتر آن دست پیدا کردیم، اما برخی از شهرداری‌ها نقشه راه را عملیاتی نکردند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از این پیشنهادات‏ برای شهر کاشمر المان‌سازی و نام‌گذاری میادین متناسب با اقلیم، فرهنگ و هویت ترشیز بود، به‌ عنوان نمونه هیچ تناسبی بین مجسمه بلال در میدان مرکزی کاشمر با هویت فرهنگی و اقلیمی ترشیز پیدا نکردیم.

نیک‌بین نصب المان‌هایی متناسب با فرهنگ و هویت منطقه را بسیار ارزشمند دانست و افزود: برج‌های علی‌آباد کشمر و فیروزآباد از جمله المان‌هایی فاخری است که می‌شود در میادین نصب کرد.

وی با اشاره به اینکه نصب چنین المان‌هایی در جذب بیشتر گردشگر تاثیر بسزایی دارد، تصریح کرد: دو برج تاریخی علی آباد کشمر و فیروزآباد در منطقه ترشیز داریم که به لحاظ گردشگری دو سکوی پرش منطقه است.

 نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: با توجه به جاذبه‏‌های گردشگری و مذهبی مختلفی که در شهر کاشمر، خلیل‌آباد، بردسکن و کوهسرخ وجود دارد امیدواریم هر منطقه المان‌هایی برگرفته از فرهنگ و تاریخ خود نصب کند و از نصب المان‌هایی که هیچ سنخیتی با شهرستان ندارد، پرهیز کنند.

نیک‌بین همچنین ایجاد یک خیابان زیبا و خاص برای پیاده‌روی در کاشمر را در ایجاد محرک‌های توسعه گردشگری منطقه تاثیرگذار دانست و گفت: متأسفانه هیچ‌ وقت شهرداری کاشمر در راستای محرک‌های توسعه گردشگری در شهر حرکت نکرده است.

وی عنوان کرد: با حمایت‌هایی که از شهرداری ریوش داشتیم، توانستند نسبت به ایجاد بام ریوش و پارک گردشگری در راستای توسعه پایدار با محوریت شهدای گمنام اقدام کنند، این طرح در شهر ریوش موجب ایجاد جاذبه گردشگری سیاحتی در ورودی و در بام شهر شده است.

نماینده مردم ترشیز در مجلس شورای‌اسلامی در ادامه خاطرنشان کرد: خوشبختانه با پیگیری‌های بسیاری که طی این مدت انجام شد مبلمان و بودجه شهرداری‌های منطقه ترشیز افزایش یافت، همچنین در این دوره مقدار قیری که برای آسفالت به شهرداری‌ها اختصاص پیدا کرد با دوره‌های مشابه قبل غیرقابل مقایسه است.

وی در ادامه با بیان اینکه از سال ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۲ تعداد چمن‌های مصنوعی که در ترشیز بزرگ نصب شد افزایش چشمگیری داشته است، بیان کرد: تعداد چمن‌های مصنوعی در تمامی ترشیز قبل از سال ۱۳۹۹ به تعداد انگشتان یک دست هم نمی‌رسید، ولی امروز تعداد چمن‌های مصنوعی به بیش از ۳۰ چمن رسیده است.

نیک‌بین ادامه داد: طی این مدت ماشین‌آلاتی که برای شهرداری‌ها از سازمان شهرداری و سازمان اموال تملیکی و نهادهای حمایتی کشور با پیگیری‌های شهرداران و اعضای محترم شورای‌شهر و پیگیری‌هایی که داشتیم گرفته شد کمک‌های بسیاری ارزشمندی به منطقه انجام گرفت.

نماینده مردم ترشیز در مجلس شورای‌اسلامی تعداد ماشین‌آلاتی که از سال ۱۳۹۹تا ۱۴۰۲ برای شهرداری‌های منطقه گرفته ‌شده را برابر با۳۰ سال گذشته و حتی بیشتر دانست و گفت: به‌ عنوان ‌مثال تعداد ماشین‌آلات سبک و سنگینی که برای شهرستان‌های کوهسرخ، کاشمر، خلیل‌آباد، کندر، انابد، شهرآباد و بردسکن گرفته شده به لحاظ تعداد و کیفیت غیرقابل مقایسه با قبل آن است.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023