جامعه شهری

«شهر شهدا» با حلول ماه رمضان «شهر رمضان» می‌شود

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در ویژه برنامه افتتاحیه «شهر شهدا» گفت: فضای «شهر شهدا» را تا ماه رمضان حفظ خواهیم کرد و پس از آن تبدیل به «شهر رمضان» خواهد شد.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، افتتاحیه ویژه برنامه شهر شهدا با حضور امین توکلی زاده معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران و جمعی از مدیران شهری در فرهنگسرای خاوران برگزار شد. 

امین توکلی زاده، معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در این مراسم بیان کرد: تهران مبدا بزرگ‌ترین تحولات این قرن بوده و خواهد بود، بزرگ‌ترین تحولاتی که جهان‌ در تفسیر آن‌ همچنان تلاش می‌کند. استان تهران با ۳۶ هزار شهید و شهر تهران با بیش از ۲۴ هزار شهید یکی از موثرترین شهرها در مسیر انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس است.

وی افزود: بهترین‌ تفسیر و نگرش را به تهران رهبر معظم انقلاب اسلامی در کنگره شهدا به‌ ما آموختند که فرمودند هویت این شهر را با شهدا و افتخاراتش در ۱۵۰ سال گذشته پیدا کنید.

بنابراین گزارش، وی همچنین در حاشیه این افتتاحیه در خصوص ویژه برنامه‌ «شهر شهدا» گفت: ایجاد اتمسفرهای منطقه‌ای و پهنه‌ای با موضوعات تخصصی یکی از رویدادهای جدید به شمار می‌رود که در مدیریت جدید شهر تهران تعریف شده است. این تجربه را در موضوعات مختلف مانند ایجاد دهکده‌های ورزشی و دهکده‌های نوروزی داشتیم. سپس موضوعات آئینی را هم در نظر گرفتیم که در همین راستا محرم شهر در میدان آزادی در دهه سوم محرم و ابتدای ماه صفر برگزار شد.

معاون شهردار پایتخت همچنین گفت: امسال کنگره شهدای ۲۴ هزار شهید تهرانی که نماد هویتی شهر تهران هستند، برگزار شد و این کنگره با رخدادهایی که در حال برگزاری است، ادامه خواهد یافت تا این کنگره محدود به یک مراسم و مقطع زمانی نشود و یادواره شهدای تهران و ۲۴ هزار شهید تهرانی بتواند در طول سال مداومت داشته باشد.

وی در ادامه اظهار کرد: در راستای برگزاری کنگره ۲۴ هزار شهید تهرانی پروژه ای طراحی شد تا بتوانیم میزبان خانواده ها و کودکان و نوجوانان هم باشیم. به طوری که طی روز از ابتدای صبح تا ظهر میزبان مدارس هستیم. به نوعی تورها و گشت های ویژه «شهر شهدا» از مدارس تهران به «شهر شهدا» می آیند و میزبان آن‌ها خواهیم بود. بعدازظهرها تا پاسی از شب هم میزبان عموم مردم هستیم.

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با بیان اینکه مراسم «شهر شهدا» با حضور ۴۰ مادر شهید به نیابت از تمام مادران شهدای ایران و ملت ایران کار خودش را آغاز کرد، گفت: در این مراسم غرفه هایی مانند غرفه ویژه کودک و نوجوان، غرفه آشنایی با انقلاب اسلامی و غرفه هایی با موضوع جبهه مقاومت و فرهنگ مقاومت و ایثار تدارک دیده شده است.

توکلی زاده تاکید کرد: فضای «شهر شهدا» را تا ماه رمضان حفظ خواهیم کرد و پس از آن تبدیل به «شهر رمضان» خواهد شد.

بر اساس گزارش سایت شهر، وی ادامه داد: «شهر شهدا» با موضوع آئین‌های رمضانی و ماه رحمت الهی کار خود را تا پایان ماه رمضان ادامه‌ خواهد داد.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023