اجتماعی

صنعت دارویی کشور نیازمند سرمایه‌گذاری/ افتتاح خط تولید سرنگ “از پیش پرشده” داروسازی کاسپین

مدیر عامل شستا با اشاره به جایگاه دارویی ایران در منطقه تصریح کرد: با توجه به شعار سال و تأکیدات مقام معظم رهبری در زمینه رشد تولید، صنعت دارویی ما نیازمند سرمایه‌گذاری و توجه به توسعه تولید دانش بنیان دارد، که امیدواریم با همدلی و همکاری، چراغ تولید در این صنعت را که امنیت و سلامت جامعه را تضمین می‌کند، زنده نگه داریم.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، آیین افتتاحیه پروژه‌های خط سرنگ از پیش پرشده (پریفیلد) و بهسازی بزرگ‌ترین سایت تولید آمپول کشور با حضور مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تأمین‌اجتماعی (شستا)، سرپرست اداره کل تأمین‌اجتماعی استان گیلان، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی و مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری دارویی تأمین (تیپیکو) برگزار شد.

این پروژه با هدف بهبود شرایط خطوط تولید با تمرکز بر صادرات و افزایش ظرفیت تولید به‌همراه خط جدید سرنگ از پیش پرشده (پریفیلد) اجرا شده است.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تأمین‌اجتماعی (شستا) در مراسم بهره‌برداری از طرح‌های توسعه‌ای در شرکت داروسازی کاسپین تأمین گفت: موضوع دارو یکی از بحث‌های مهم و نیاز ضروری و اجتناب‌ناپذیر کشور است و صنعت داروسازی به دلیل ارتباط با سلامت آحاد مردم، نیازمند نگاه استراتژیک است.

ابراهیم بازیان با بیان اینکه صنعت دارو نیاز جدی به توسعه، نوسازی و بهسازی دارد، افزود: واحدهای تولیدی دارویی ما جهت بالابردن سطح بهره‌وری خود، نیازمند توسعه خطوط و روزآمد کردن روش‌های تولید و تجهیزات هستند.

مدیرعامل شستا در ادامه با بیان اینکه برای تامین داروی مصرفی شهروندان می‌بایستی حمایت مسئولان محلی، منطقه‌ای و ملی را در حوزه سرمایه‌گذاری داشته باشیم تشریح کرد: استان گیلان و شهر رشت به جهت دارا بودن واحدهای فعال دارویی در بخش‌های «خصوصی و دولتی» و ظرفیت خوبی که در این خصوص وجود دارد، به‌عنوان قطب دارویی در کشور مورد توجه مسئولان استانی و کشوری است. امیدواریم با توجه به ظرفیت‌های خوبی که واحدهای تولیدی ما در بخش دارو دارند، خصوصا شرکت داروسازی کاسپین تأمین که ۳۰ درصد نیاز آمپول کشور را تأمین می‌کند، توجه ویژه‌ای به توسعه محصول، توسعه بازار و صادرات دارو صورت پذیرد.

مدیر عامل شستا همچنین با اشاره به جایگاه دارویی ایران در منطقه تصریح کرد: با توجه به شعار سال و تأکیدات مقام معظم رهبری در زمینه رشد تولید، صنعت دارویی ما نیازمند سرمایه‌گذاری و توجه به توسعه تولید دانش بنیان دارد، که امیدواریم با همدلی و همکاری، چراغ تولید در این صنعت را که امنیت و سلامت جامعه را تضمین می‌کند، زنده نگه داریم.

جبار کوچکی‌نژاد نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم ضمن قدردانی از عملکرد مدیران سنوات گذشته و حال شرکت داروسازی کاسپین تامین در پیشبرد اهداف دارویی کشور گفت: ظرفیت‌های دارویی استان بالا بوده و این استان می‌تواند به قطب دارویی کشور تبدیل شود.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی، منصور نکویی‌نیا مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری دارویی تامین (تیپیکو) هم در مراسم گفت: شرکت‌های مجموعه تیپیکو با رویکردهای نوآورانه و به‌کارگیری دانش و فناوری روز دنیا و سرمایه انسانی شایسته، جهت تأمین داروی باکیفیت و در دسترس آحاد جامعه در تلاش هستند.

وی با بیان اینکه بیش از ۹۵ درصد تولید دارو در داخل کشور تأمین می‌شود، افزود: شرکت دانش‌بنیان تحقیقاتی، مهندسی “توفیق دارو” که در زمینه تحقیق و توسعه داروهای با ارزش افزوده بالا فعالیت می‌کند، می‌تواند شریک مناسبی برای مشارکت و هم‌افزایی با سایر شرکت‌های زیرمجموعه تیپیکو از جمله شرکت داروسازی کاسپین تأمین باشد.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023