گردشگری و سفر

ضرورت استفاده از ایده‌های نو و خلاقانه برای جذب گردشگران در ابهر

مجله خبری آبادی 118/زنجان فرماندار ابهر بر ضرورت استفاده از ایده‌های نو و خلاقانه برای جذب گردشگران در ابهر تاکید کرد.

احمد ذوالقدر ظهر امروز (۱۱ اسفندماه) در جلسه ستاد اجرایی سفرهای نوروزی ابهر با تاکید بر شناساندن شهرستان ابهر و معرفی جاذبه‌های گردشگری این شهرستان در کشور به‌عنوان یکی از اولویت‌های مهم این ستاد، گفت: با توجه به اینکه ابهر دومین شهر بزرگ استان‌ محسوب شده و دارای جاذبه‌های گردشگری فراوانی است، باید زمینه میهمان‌نوازی خوب را برای شهرمان مهیا کنیم.

وی با بیان اینکه یکی از بخش‌هایی که بزرگ‌ترین ضرر و آسیب را از شیوع بیماری کرونا به خود دیده حوزه گردشگری و صنعت توریسم است، تصریح کرد: شیوع این بیماری در سطح جهان سبب شده طی دو سال، بحث گردشگری و مسافرت در کشور و به تبع آن در شهرستان ابهر رونق زیادی نداشته باشد.

این مسئول با اشاره به فراهم شدن زمینه سفرهای نوروزی در سال‌جاری برحسب تست‌های pcr منفی و تزریق هر سه دز واکسن، یادآور شد: با توجه به همین موضوع اعضای ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان باید با ایده‌های نو و خلاقانه زمینه را برای جذب و جلب گردشگران شهرستان ابهر فراهم‌ کنند.

فرماندار ابهر با تاکید بر اینکه اقدامات ستاد خدمات سفر باید به گونه‌ای باشد که دیدگاه مسافران به شهرستان به یک دیدگاه مثبت و خوب تبدیل شود، یادآور شد: با انجام اقدامات خلاقانه و مهیا کردن بسترهای لازم برای گردشگران نوروزی ابهر باید به‌عنوان یک مقصد و هدف گردشگری برای گردشگران انتخاب شود تا شاهد توسعه صنعت‌ گردشگری که از صنایع درآمدزا در سطح جهان محسوب می‌شود در شهرستان باشیم.

ذوالقدر در ادامه با اشاره به احتمال وقوع بارش در ایام نوروز، خاطرنشان کرد: دستگاه‌های مربوطه باید در این ایام در آماده‌باش کامل قرار گیرند تا شاهد بحران و به وجود آمدن مشکل به ویژه برای مسافران در شهرستان نباشیم.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان ابهر نیز در ادامه این جلسه با اشاره به زمینه فراهم شدن سفرهای نوروزی، بیان کرد: امسال طرح‌های خوبی در زمینه گردشگری صورت گرفته که قابل توجه است.

داود آبیان با اشاره به نیاز ابهر به راه‌اندازی یک هتل مناسب برای گردشگران در راستای فراهم کردن بسترهای لازم برای رونق این صنعت در شهرستان، خاطرنشان کرد: در همین راستا بزرگ‌ترین هتل در ابهر در سال آینده کلنگ‌زنی خواهد شد.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023