اجتماعی

ضرورت بازنگری ساختار شرکت‌های تابعه صندوق بازنشستگی کشوری برای سوددهی بیشتر

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: در جهت سوددهی هرچه بیشتر و کسب منافع بیشتر برای بازنشستگان، بازنگری و اصلاح ساختار هلدینگ‌ها و شرکت‌های تابعه در سال ۱۴۰۲ ضروری است.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، نعمت الله ترکی در نخستین همایش مدیران شرکت‌ها و شعب تابعه شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران در سراسر کشور که با هدف اعلام برنامه ها و سیاست های این مجموعه اقتصادی برگزار شد، ضمن تبریک هفته کار و کارگر و با اشاره به فلسفه وجودی صندوق‌های بازنشستگی در دنیا گفت: این صندوق‌ها برای ارائه خدمات به افرادی تشکیل شده‌اند که بیشترین طول عمر خود را برای خدمت به جامعه، مردم و حاکمیت صرف کردند.

وی تصریح کرد: نقطه اتکا همه ما بعد از بازنشستگی، داشتن درآمد مناسب در این دوران است و همه افراد می خواهند بعد از بازنشستگی شاهد دریافت خدمات مناسب باشند.

ترکی تاکید کرد: پس تمامی تلاش ما برای افزایش درآمد در حوزه اقتصادی صندوق بازنشستگی، در جهت رفاه حال بازنشستگان است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری تاکید کرد: ما برای افزایش درآمد شرکت‌ها و توسعه فعالیت‌ها و در نهایت کسب منافع بیشتر برای صندوق بازنشستگی کشوری، حمایت کامل و جامعی را از شرکت‌های تابعه خود ازجمله شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران خواهیم داشت.

ترکی با بیان اینکه «در حال حاضر یک میلیون و ۷۰۰هزار بازنشسته و وظیفه بگیر  کشوری زیرپوشش این صندوق هستند» گفت: این افراد به مدت ۳۰ تا ۳۵ سال بخشی از درآمدشان را هر ماه به صندوق بازنشستگی پرداخت کرده‌اند و بنابراین و به حق، در دوران بازنشستگی انتظاراتی دارند که ما باید برای آن‌ها جواب قانع کننده ای داشته باشیم.

او ادامه داد: در این ۵ دهه که از عمر صندوق بازنشستگی می‌گذرد، تلاش‌ها بر این بوده است که درآمدی کسب شود تا بتوان خدمات بهتری که در شان و منزلت بازنشستگان است ارائه شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری ضمن تاکید بر عدم تعادل و پایداری در صندوق بازنشستگی به دلیل وجود مشکلات ساختاری و مدیریتی، افزود: ضروری است در جهت سوددهی هرچه بیشتر شرکت‌های زیرمجموعه صندوق بازنشستگی برنامه‌ریزی مناسبی با رویکرد بازنگری و اصلاح ساختار هلدینگ‌ها و شرکت‌های تابعه انجام دهیم.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023