گردشگری و سفر

ضرورت ساماندهی تورهای گردشگری غیرمجاز استان قم

مجله خبری آبادی 118/قم معاون هماهنگی امور زائرین استاندار قم بر ضرورت ساماندهی تورهای گردشگری غیرمجاز استان قم تاکید کرد.

ابوالقاسم مقیمی امروز یکشنبه ۲۴ مهرماه در جلسه بررسی وضعیت تورهای گردشگری قم با حضور رئیس اتحادیه صنفی و حرفه‌ای راهنمایان تورهای گردشگری استان قم اظهار کرد: ساماندهی تورهای گردشگری غیرقانونی و غیرمجاز در دستور کار نهادهای نظارتی و انتظامی قرار گیرد.

وی ضمن تأکید بر نظارت مؤثر و کامل بر اجرای تورهای گردشگری و تفریحی غیرمجاز و لزوم ساماندهی عملکرد این صنف افزود: نظارت بر برگزاری تورهای گردشگری غیرمجاز مستلزم ورود دستگاه‌های نظارتی و انتظامی استان است و موضوعات مرتبط در کمیسیون امنیتی گردشگری مورد بررسی قرار گیرد.

معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم ضمن بررسی مشکلات این صنف با توجه به‌ضرورت توجه به رشد آمار زائرین به‌ویژه زائرین خارجی و لزوم سرمایه‌گذاری در این بخش از صنعت گردشگری استان گفت: توجه ویژه راهنمایان گردشگری استان قم به موقعیت تاریخی و فرهنگی استان قم در دو دوره معاصر و تاریخی و تولید محتوا توسط فعالین این حوزه، نیاز جدی معرفی ساختارهای تاریخی استان است که به رشد و توسعه این صنعت کمک شایانی خواهد کرد و دستگاه‌های مرتبط ملزم به برنامه‌ریزی صحیح و تقویت این حوزه هستند.

مقیمی در ادامه با تأکید بر لزوم ورود استان قم در برنامه‌ها و تورهای بین‌المللی، تسهیل حضور گردشگران خارجی در استان قم را خواستار شد و با تأکید بر قرارگرفتن استان قم در برنامه سفر تورهای داخلی و بین‌المللی، ظرفیت‌های گردشگری و طبیعی و مذهبی ویژه استان قم را مورد تأکید قرار داد.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023