جامعه شهری

طرح شورای عالی استان‌ها برای افزایش عمر شورای شهر ششم

نایب رئیس شورای عالی استان‌ها از طرح شورای عالی استان‌ها برای افزایش عمر شورای شهر ششم خبر داد.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، موسی الرضا حاجی بگلو در نطق پیش از دستور خود در بیست و نهمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها گفت: هنوز باور نداریم که رئیس جمهور محبوب را از دست داده‌ایم. رئیس جمهوری که با تلاش و کوشش اتفاقی بی نظیر را رقم زد و عملکرد ایشان آرامشی را به مردم داده بود.

نایب رئیس شورای عالی استان‌ها همچنین یاد شهدای غزه را گرامی داشت و ضمن محکومیت رژیم کودک کش اسرائیل افزود: خوشبختانه ملت‌هایی که راهشان را از دولت هایشان جدا کرده‌اند، دست این رژیم کودک‌کش را رو کردند و اجازه ندادند با تبلیغات رسانه‌ای مظلوم نمایی کند.

وی با اشاره به فعال شدن اصل ۱۳۱ قانون اساسی گفت: این تدبیر و مدیریت رهبر معظم انقلاب سبب شد کوچک‌ترین تزلزلی در مدیریت کشور رخ ندهد. اگر چنین اتفاقی در دیگر کشورها رخ می‌داد قطعا شاهد هرج و مرج در آن کشور بودیم.

حاجی بگلو با اشاره به تأیید صلاحیت نامزدهای ریاست جمهوری گفت: همه نامزدها مورد احترام تمام ملت ایران هستند چرا که مورد تایید نظام جمهوری اسلامی قرار گرفتند.

وی تاکید کرد: اولویت اول جمهوری اسلامی ایران مشارکت مردم در انتخابات و اولویت دوم انتخاب اصلح است. بنابراین از جامعه شورایی درخواست داریم تا مردم را برای حضور در پای صندوق‌های رأی دعوت کنند.

نایب رئیس شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه از نظر من کوتاه شدن عمر شورای هفتم مطابق قانون نبود، گفت: بر اساس قانون باید شورای ششم توقف یا تمدید شود. بنابراین بر اساس طرح شورای عالی استان‌ها باید عمر شورای ششم ۷ ساله و عمر شورای هفتم ۴ ساله باشد. بر اساس قانون چیزی به نام شورای ۳ ساله نداریم.

وی ادامه داد: در همین زمینه طرحی از سوی شورای عالی استان‌ها به مجلس ارسال می‌شود تا تصمیم گرفته شده و اصلاح شود. از باب مسئولیت خودم به عنوان نماینده شورای کلانشهرها عرض می‌کنم. اعضای شوراهای کلانشهر می‌خواهند بدانند که چرا حق الجلسه شوراها تا ۷۰ درصد کاهش یافته است در صورتی که تورم روز به روز افزایش‌ می‌یابد.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023