اجتماعی

«طوفان طلاق» روانه بازار نشر شد

مجله خبری آبادی 118/قم کتاب «طوفان طلاق» به قلم حجت‌الاسلام‌ علی اکبر مظاهری، مشاور خانواده و استاد حوزه و دانشگاه از سوی انتشارات خادم‌الرضا(ع) منتشر شد.

کتاب «طوفان طلاق» اثر حجت‌الاسلام علی اکبر مظاهری در ۲۹۶ صفحه منتشر و راهی بازار نشر شد.

طلاق در سالیان اخیر به عنوان یکی از آسیب‌های اجتماعی، جامعه ایرانی و کانون خانواده را مورد تهدید و زوال قرار داده و این کتاب در چهار فصل «چرا طلاق»، «طلاق‌های ناروا»، «ریشه‌های طلاق» و «پس از طلاق» تلاش کرده به بررسی دقیق این چالش مهم اجتماعی بپردازد. 

نویسنده در فصل اول کتاب با عنوان «چرا طلاق؟»، ماهیت طلاق را با نگاهی نو به این پدیدۀ اثرگذار در حیات بشر و در مسیر زندگی خانواده بررسی کرده و در فصل دوم با عنوان «طلاق‌های ناروا»، جدایی‌های «ناروا» و نابه‌جا را که هشتاددرصدند، مورد واکاوی قرار داده و به بیان راهکارهایی برای پیشگیری از آن‌ پرداخته است.

نویسنده در فصل سوم این کتاب، «ریشه‌های طلاق» را مورد تحلیل قرار داده و در فصل پایانی کتاب با عنوان «پس از طلاق»، فضای پس از جدایی ترسیم شده و راهکارهایی را برای ساماندهی دوباره زندگی ارائه می‌کند.

همچنین بخش‌های پررنگی از این کتاب به موضوع «از زبان مشاور» اختصاص یافته که نویسنده کتاب در این بخش، تجربه‌های ملموس و محسوس خود را از چالش‌های طلاق زوج‌های جوان را تبیین کرده و پاسخ‌های متقنی را در قبال چالش‌های گوناگون طلاق بیان کرده است.

نویسنده کتاب بر اساس تجارب خود بر این باور است که حدود ۸۰ درصد کسانی که طلاق می‌دهند یا طلاق می‌گیرند، از فردای طلاق تا دو سال بعد پیشمان می‌شوند، چراکه بیشتر طلاق‌ها دلیل عاقلانه‌ای ندارد و با مشاورۀ مشاوری دانا و توانا می‌توان از هر ده طلاق، هشت‌ مورد را پیشگیری کرد.

«جوانان و انتخاب همسر»، «جوانان و دوران نامزدی»، «آداب عشق‌ورزی»، «فرهنگ خانواده»، «دختران و انتخاب همسر» و «جنگ و صلح همسران» از دیگر آثار حجت‌الاسلام مظاهری به‌شمار می‌رود که به موضوع خانواده اختصاص دارد.
انتهای پیام 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023