گردشگری و سفر

فعالیت خانه‌های اجاره‌ای فاقد مجوز چالش حوزه گردشگری محمودآباد 

مجله خبری آبادی 118/مازندران رییس اداره میراث فرهنگی و گردشگری محمودآباد با اشاره به وجود بیش از ۳۰۰۰ واحد اجاره‌ای در این شهرستان، از شناسایی ۹۲۷ واحد خانه اجاره‌ای خبر داد و گفت: از این تعداد برای ۳۶۰ واحد پروانه بهره‌برداری خانه مسافر صادر شده است.

نبی‌الله اصغری در گفت‌وگو با خبرنگار مجله خبری آبادی 118 اظهار کرد: شهرستان محمودآباد به واسطه موقعیت طبیعی و جغرافیایی که به عنوان نزدیک ترین شهر ساحلی متصل به پایتخت کشور دارد، همه ساله میزبان میلیون ها مسافر و گردشگر است.

وی پراکندگی بیتوته مسافران و گردشگران در تمام شهرستان را یک ویژگی خاص محمودآباد برشمرد و افزود: بر خلاف بسیاری از شهرها که مسافران به یک نقطه در شهر توجه دارند، در شهرستان محمودآباد از کناره و ساحل  گرفته تا دورترین روستاها از مرکز شهر مورد استفاده مسافران و گردشگران  قرار می‌گیرد.

رییس اداره میراث فرهنگی و گردشگری محمودآباد، ارائه خدمات اقامت، پذیرایی و اسکان مسافران و گردشگران در خانه های اجاره‌ای فاقد مجوز را چالشی برای این شهرستان دانست و با اشاره به وجود بیش از ۳۰۰۰ واحد اجاره‌ای در محمودآباد، تصریح کرد: بر اساس ماده یک آیین‌نامه ایجاد، اصلاح، تکمیل و درجه بندی تاسیسات گردشگری مصوب ۱۳۹۴ هیئت وزیران، این خانه‌ها می‌توانند نسبت به اخذ پروانه فعالیت گردشگری با عنوان خانه مسافر اقدام کنند. 

وی ادامه داد: در این راستا تاکنون تعداد ۹۲۷ واحد اجاره‌ای شناسایی شده که ازاین تعداد برای ۳۶۰ واحد پروانه بهره‌برداری خانه مسافر صادر شده است.

اصغری فرآیند اخذ مجوز خانه مسافر را آسان تر از سایر مجوزها دانست و یادآور شد: امکان صدور مجوز در کمتر از یک ماه نیز برای مالکین خانه ها وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه از فعالیت خانه های اجاره‌ای فاقد مجوز جلوگیری می‌شود، اذعان کرد: با کمک و همراهی تمامی ادارات ذی ربط، تدابیر ویژه‌ای برای شناسایی، ساماندهی و جلوگیری از فعالیت خانه های اجاره‌ای غیر مجاز اتخاذ شده است. 

رییس اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان محمودآباد در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت موضوع اخذ مجوز فعالیت و بهره‌گیری از مزایای مجوز خانه مسافر، از تمامی مالکین خانه های اجاره‌ای دعوت می‌شود جهت اخذ مجوز به اداره گردشگری شهرستان مراجعه کنند.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023