جامعه شهری

فعالیت ۲۳هزار نیروی شهرداری در روزهای برفی تهران/ قدر آتش نشانان را بدانیم

شهردار تهران با تأکید بر اینکه باید قدر آتش نشانان را بدانیم، گفت: هرچقدر تلاش کنیم شهر ایمن شود، همچنان عده ای هستند که خواسته غیرانسانی دارند و با جان مردم، کاسبی خود را داشته باشند.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، علیرضا زاکانی در مراسم افتتاحیه ایستگاه ۱۳۵ آتش نشانی در منطقه ۱۶ تهران در قالب پویش امید و افتخار گفت: ۴۵ سال بزرگی و عزت را گرامی می داریم. این انقلاب افتخار دارد که هدایت گر جامعه جهانی و ارائه الگو برای مقدمه سازی ظهور باشد. این مسیر سازندگی، جز با ایثار و بزرگی و رشادت میسر نمی‌شود. 

وی افزود: امروز این ایستگاه آتش نشانی که پشتیبان سایر ایستگاه هاست را افتخار داشتیم افتتاح کنیم. این منطقه ۸۰ درصد انبارداری شهر تهران را دارد که این مسئله خود احتمال خطر را بالا می برد.

شهردار تهران درباره ایستگاه ۱۳۸ آتش نشانی گفت: اولین ایستگاه عملیاتی بانوان نیز در ستارخان افتتاح شد تا چرخه جدیدی از خدمت برای شهر تهران فراهم شود. 

زاکانی گفت: ما در تهران ۱۳۸ ایستگاه آتش نشانی و ۵هزارو۳۰۰ آتش نشان و ۶۰ هزار نیروی مردمی آموزش دیده و تلاشگر برای آموزش داریم که خدمات ویژه آتش نشانی و مهار آن را دنبال می کنند.

وی با اشاره به اینکه ۹۰۰هزار نفر در ۱۱ ماهه امسال آموزش دیده‌اند و هدفمندی یک میلیون نفری داریم، گفت: همانطور که مردم آموزش می‌بینند و دقت هایی را به خرج می‌دهند منشاء اصلی پیشگیری خواهد بود. 

شهردار تهران ادامه داد: ۱۲۹ ساختمانی که ناایمن بودند، حالا به ۷۵ ساختمان کاهش پیدا کرده اند و این تعداد هر روز کمتر می شود و پیام آور این است که در کنار همکاری، مساعدت و پیگیری امکان کاهش ضریب خطر را همراه خواهد داشت. 

وی با تأکید بر اینکه ما هرچقدر تلاش کنیم شهر ایمن شود، همچنان عده ای هستند که خواسته غیرانسانی دارند که به نظام اتهام ناکارآمدی زده و با جان مردم کاسبی خود را داشته باشند، اظهار کرد: رسانه‌های بیگانه همگی بسیج شده بودند تا اتفاق بدی که میفتد را پوشش داده و از آن سوءاستفاده کنند که خدارا شاکریم حریق بیمارستان گاندی حتی مصدومی هم نداشت و حضور آتش نشانان ما باعث شد این حادثه ختم به خیر شده و دشمنان نیز ناکام شوند. 

شهردار تهران با بیان اینکه ضروری است که قدر آتش نشانان را بدانیم و وقایع حادثه بیمارستان گاندی را برای همه مردم به تصویر بکشیم، افزود: اقدامی که آتش نشانان در انتقال ۹۵ بیمار قابل انتقال و یک بیمار که زیر دستگاه بود و انتقال آن بسیار دشوار بود، انجام دادند قابل ستایش است‌. 

زاکانی اظهار کرد: ارتباط بین آتش نشانی، شهرداری، اورژانس و مردم بسیار خوب است، اما می‌تواند بهتر هم باشد. 

وی افزود: ما امیدواریم بتوانیم گام به گام در این زمینه حرکت کرده و تقویت ارتباط با مردم و تقویت تجهیزات و آتش نشانان از جمله اهداف ماست. 

شهردار تهران گفت: امروز خوشحالیم که در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خدمات جدیدی به ما اضافه شدند همچنین ۱۶ بانوان آتش نشان در یک ایستگاه اختصاصی فعالیت خود را آغاز کردند و امیدواریم توسعه پیدا کنند. 

وی با اشاره به بارش برف در روزهای اخیر در پایتخت گفت: در چند روز گذشته که بارش برف داشتیم،مردم مثل گذشته اذیت نشدند که این حاصل برنامه ریزی های بلند مدت بود. حتی مانورهایی اجرا شده بودند و ۲۳ هزار نفر که ۱۱ هزار پاکبان و ۱۲ هزار نفر نیروی فضای سبز در خیابان ها مشغول به کار بودند تا مردم اذیت نشوند. 

زاکانی اظهار کرد: کمک به مردم افتخار ما و البته وظیفه ماست. ما هرکاری کنیم کم است. ملت ما بسیار ملت بزرگ و خوبی هستند و با افتخار دوباره در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت خواهیم کرد و میتوانیم اراده خود را در انتخابات نیز به دشمنان خود نشان دهیم. 

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023