جامعه شهری

لزوم استفاده از ظرفیت مسئولیت اجتماعی صنایع برای ارتقای سطح علمی و فرهنگی دانش‌آموزان

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران گفت: امروز با توجه به حجم مسائل در آموزش و پرورش و مدارس و کمبود منابع دولتی پیشنهاد می‌کنیم برای رفع مشکلات مدارس و ارتقای سطح علمی‌ و فرهنگی مدارس از ظرفیت مسئولیت اجتماعی صاحبان صنایع استفاده کنیم و این طرح می‌تواند در شهرستان پردیس آغاز شده و الگویی برای دیگر شهرستان‌ها باشد.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، سید عباس جوهری در جلسه مشترک شورای آموزش  و پرورش استان و شهرستان پردیس  اظهار داشت:  پیشنهاد میشود که یک یا چند مدرسه در اختیار برخی شرکت ها و یا صاحبان صنایع قرار گیرد تا با نظارت آموزش و پرورش هزینه هایی در راستای ارتقای سطح علمی و  فرهنگی و دیگر نیازمندیهای  مدارس از جمله زیر ساخت ها و تعمیرات به آنها واگذار شود. 

وی با بیان اینکه صاحبان صنایع در امور مربوط به همیاری از ما جلوتر هستند، افزود: در حوزه های مختلف صاحبان صنایع در انجام امور پیشتاز و از ما جلوتر هستند و کاهلی از ما بوده که سمت آنها نرفتیم. 

معاون سیاسی استاندار تهران عنوان کرد: امروز اولویت ما در آموزش و پرورش در کنار افرایش دانش علمی دانش آموزان ، ارتقای فرهنگ و کار فرهنگی است و اگر بتوانیم دانش آموزان خوبی را تربیت کنیم قطعا جامعه آینده را بیمه خواهیم کرد. 

وی در حاشیه مراسم‌ با اشاره به سایر مصوبات نشست، گفت: در مورد برگزاری راهیان نور و پیشرفت همه شهرستان‌ها اقدامات خوبی انجام دادند و نقش مساعدت شهرداران پر رنگتر بود که قابل تقدیر است، ما امسال اعزام‌های خوبی در حوزه راهیان نور (بازدید از مناطق جنگی جنوب)‌ و پیشرفت (بازدید از پیشترفت‌های ایران‌ اسلامی در حوزه‌های مختلف) داشتیم. 

معاون استاندار تهران ادامه داد: در شهرستان پردیس جمعیت بیش از دیگر شهرستان‌های استان بارگذاری شده است و زیر ساخت‌ها به ویژه مدارس و چارت تشکیلاتی آموزش و پرورش مربوط به سال‌های گذشته است و امروز تصمیماتی گرفته شد تا این موضوعات و چالش‌ها ان‌شاءالله مرتفع شوند. 

جوهری افزود: ساخت مدرسه در پردیس برای ما در اولویت قرار دارد و مقرر شد از ظرفیت عمران که کماکان پای کار است 15 مدرسه به آموزش و پرورش تحویل شود که تاکنون 7 مدرسه تحویل شده و تحویل مدارس بعدی نیز در دستور کار است. 

وی ضمن تقدیر از شهرداری پردیس در سرویس دهی به دانش آموزان توانا ( معلولان)‌خاطرنشان کرد: استفاده از ظرفیت های شهرداری در این نشست مورد تاکید قرار گرفت و زحمات این دستگاه خدمات‌رسان قابل تقدیر است. 

معاون استاندار تهران با اشاره به مشکل سرویس معلمان شهرستان پردیس اظهار داشت: از نظر قانونی تکلیفی برای سرویس معلمان نداریم؛ اما تفاهم نامه‌ای از سال‌های گذشته امضا شده که آموزش و پرورش شهر تهران مکلف به اجرای آن بوده که مقرر شد مدیر کل محترم‌آموزش و پرورش شهرستانهای استان موضوع را پیگیری کنند و در صورت نیاز طی جلسه ای با حضور نماینده ای از استانداری موضوع حل و فصل گردد. 

جوهری ادامه داد: با توجه به شرایط خاص پردیس، مقرر شد که کمک بیشتری  نسبت به سایر شهرستان‌ها برای معلمان فعال در شهرستان پردیس در نظر گرفته شود تا برای تردد مشکلی نداشته باشند و کار سرویس مدارس نباید متوقف شود. 

وی با اشاره به تراکم بالای تعداد دانش آموزان به ویژه در شهر بومهن و دو شیفته بودن آنها، توضیح داد: تعداد دانش آموزان در شهر بومهن از تعداد میانگین در سطح استان بالاتر است که یک مشکل محسوب می شود. 

معاون سیاسی استاندار ادامه داد: مقرر شد کارگروهی به طور ویژه تشکیل و به مشکل تراکم بالای دانش آموزان در مدارس رسیدگی کنند. کارکرد کارگروه قبلی مورد قبول نیست اگر این کارگروه کارکرد خوبی داشت امروز وضعیت زمینها با کاربری آموزشی برای ساخت مدرسه مشخص  و موانع مرتفع شده بود. 

جوهری گفت: مقرر شد استفاده از ظرفیت خیرین مدرسه ساز در دستور کار قرار گیرد، شرکت عمران با تسریع بخشی در تحویل مدارس به رفع مشکل دانش آموزان کمک کند و نقش بیشتری داشته باشد. با توجه به اینکه اگر مدارس را زودتر به آموزش و پرورش تحویل می دادند مشکل کمتری در حوزه مدارس شهرستان داشتیم. 

بر اساس گزارش روابط عمومی استانداری تهران، وی ادامه داد: آموزش و پرورش شهرستان رفع کمبود معلم را در مدارس تازه ساز در دستور کار قرار دهد و با این مصوبات موانع و مشکلات کمتر خواهد شد و در طی یک تا دو ماه آینده شورای آموزش و پرورش استان پیگیر رفع مشکلات و اجرای مصوبات خواهد بود. 

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023