اجتماعی

لزوم افزایش کمک هزینه پرداختی به ایتام

معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد با اشاره به طرح اکرام ایتام و با بیان اینکه در حال حاضر ۴۲۰ هزار فرزند زیر ۱۸ سال تحت پوشش طرح اکرام ایتام هستند گفت: با توجه به تورم نیاز است سرانه کمک هزینه پرداختی ایتام افزایش یابد.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، حبیب الله آسوده در نشستی خبری با بیان اینکه کمیته امداد در حوزه خیر و احسان سه وظیفه اساسی دارد، گفت: اولین وظیفه کمیته امداد ترویج فرهنگ خیر و احسان است. این فرهنگ را کمیته ترویج می کند تا مردم خودشان کار خیر انجام دهند.

وی ادامه داد: کمیته امداد به عنوان یک نهاد حاکمیتی جریان سازی می کند تا مردم به یکدیگر کمک کنند و این هدف بنیادین امداد است. هدف دوم ما راهبری خیر و احسان در کشور است و به دنبال این هستیم که نهادهایی را ایجاد یا بستری فراهم کنیم تا مستقیما خودشان به محرومان کنند. به عبارتی وظیفه شناسایی محرومان و نیازمندان را خودمان انجام دهیم و خیران را شناسایی کنیم تا به نیازمندان کمک کنند.

به گفته وی، از مجموع کمکهای صورت گرفته در ۱۱ ماه، ۸۵ درصد کمکها به صورت مستقیم از مردم به مردم بوده است.

وی سومین وظیفه در حوزه خیر و احسان را جمع آوری خیرات مردم عنوان کرد و گفت: این بخش حدود ۱۵ درصد کمک‌ها را به خود اختصاص می‌دهد.

وی گفت: گزارش ریالی کمک‌های مردم در این دو حوزه راهبری خیر و احسان و جمع آوری در ۱۱ ماهه گذشته معادل ۱۴ هزار میلیارد تومان است. حدود ۴۸۰۰ میلیارد در بستر کمیته امداد به صورت مستقیم با طرح اکرام انجام شده و ۷۷۰۰ میلیارد از طریق شبکه نیکوکاری به نیازمندان کمک شده است.

وی درباره طرح اکرام ایتام نیز گفت: در حال حاضر ۴۲۰ هزار فرزند زیر ۱۸ سال تحت پوشش طرح اکرام ایتام هستند و بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار حامی از آنها حمایت می کنند.

وی ادامه داد: با توجه به تورم نیاز است سرانه کمک هزینه پرداختی ایتام افزایش پیدا کند لذا نیاز است مردم همت کنند.

آسوده همچنین در ادامه این نشست درباره اطعام مهدوی گفت: اطعام مهدوی از ابتدای ماه رمضان شروع می شود و امیدواریم امسال بتوانیم با کمک مردم ۳۰ میلیون افطاری به نیازمندان دهیم.

وی همچنین درباره شفافیت منابع مردمی گفت: از ۱۴ هزار میلیارد تومان، ۸۵ درصد توسط خود مردم به مردم داده می شود. در بحث اکرام نیز پول مستقیم از سوی خیران به حساب ایتام پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به وجود ۵ میلیون صندوق صدقه در منازل کشور و ۳۰۰ هزار صندوق در معابر و اماکن گفت: مجموع کمک‌های ۱۱ ماهه، ۵۰۰ میلیارد تومان بوده که از طریق صندوقهای خانگی و معابر به طور مختلف جمع آوری شده است.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023