جامعه شهری

لزوم ایجاد واحد اطفای حریق هوایی در پایتخت/ آتش نشانان تهران در شرایط خوب آمادگی قرار دارند

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران با اشاره به نیاز کشور و بویژه تهران به ایجاد واحد اطفای حریق هوایی، گفت: اطفای حریق هوایی به آن شکل در کشور ما وجود ندارد و با هماهنگی نیروهای مسلح، به صورت موضعی این کار صورت می‌گیرد. 

به گزارش مجله خبری آبادی 118، حسین نظری ضمن حضور ر مراسم افتتاحیه ایستگاه ۱۳۵ آتش نشانی در قالب پویش امید و افتخار، گفت: هر اتفاقی در شهر رخ دهد، همکاران ما در شهرداری، آتش نشانی و… اولین جبهه هستند و شهروندان برای رفع مشکلات خود به ما مراجعه می کنند. 

وی افزود: از آنجایی که خدمت به مردم بسیار اهمیت دارد، این امر نیازمند تجهیزات جدید و مناسب است که امیدواریم به زودی ناوگان ما نو شود. 

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران  ادامه داد: آتش های ناخواسته‌ای که در تهران رخ می دهد همکاران ما برای مقابله با آنها روش‌های خاموش کردن، کنترل یا هدایت را انجام می دهند و هدف آنان حفظ سلامت افراد  و جلوگیری از آسیب به اموال مردم است. همچنین حفاظت از محیط زیست نیز از دیگر اهداف ما است. 

نظری گفت: این اقدامات نیازمند مهارت‌های عمومی و تخصصی است که خوشبختانه آتش نشانان ما در شرایط خوب آمادگی قرار دارند. این شغل بسیار خطرناک و آسیب زا است اما همکاران ما تا پای جان وظایف خود را انجام می دهند. 

وی افزود: ما دو عملکرد  عامل و  غیرعامل داریم که عملکرد عامل همان آتش نشانان ما هستند که در شرایط خوبی قرار دارند. همچنین  حوزه غیرعامل استفاده ساختمان‌ها از مواد نسوز یا کندسوز و استفاده از دیوارهای جداکننده و مواد دیرذوب شونده و غیراشتعال ساز است که باید به آن توجه شود و ان‌شاءالله شاهد کم شدن حریق ها باشیم و روزی باشد که ایستگاه‌های آتش نشانی به جای افتتاح،  تعطیل شوند؛ زیرا مردم ایمنی را رعایت می کنند.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران ادامه داد: نگاه کمک به آتش نشانی وجود دارد؛ اما ما برخی تجهیزات را نداریم و لیست آن را در اختیار شهرداری قرار داده‌ایم و امیدواریم زودتر تأمین شوند، بطور مثال آتش نشانان باید هوشمند وارد حادثه شوند یعنی هر کدام «جی پی اس» داشته باشند و موقعیت افراد مشخص باشد. 

وی با اشاره به ضرورت اطفای هوایی حریق گفت: اطفای حریق هوایی به آن شکل در کشور ما وجود ندارد و با هماهنگی نیروهای مسلح، به صورت موضعی این کار صورت می‌گیرد؛ اما تهران باید چنین واحدهایی داشته باشد تا در مواقع ضروری مورد استفاده قرار گیرد. 

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023