جامعه شهری

لزوم توجه به سکونت‌گاه‌های مجاور پروژه بزرگراهی «شهید شوشتری»

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران بر ضرورت توجه به دغدغه‌های زیست‌پذیری سکونت‌گاه‌های مجاور پروژه بزرگراهی شهید شوشتری تأکید کرد.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، زهرا شمس‌احسان در تذکر پیش از دستور خود در جلسه امروز شورای شهر تهران با تأکید بر ضرورت توجه به دغدغه‌های زیست‌پذیری سکونت‌گاه‌های مجاور پروژه بزرگراهی «شهید شوشتری» گفت: عملیات اجرایی پروژه شهید شوشتری از اوایل دهه ۹۰ آغاز شده و پس از چند سال بلاتکلیفی، خوشبختانه در دوره حاضر مدیریت شهری با جدیت در حال پیگیری است و  بنابر ملاحظاتی از قبیل افزایش عرض معبر، مسائل ایمنی، فنی، مسائل اکولوژیکی و تناسب کاربری‌های مجاور تغییراتی اعم از محتوایی و فرایندی در آن صورت گرفته است. 

وی بیان کرد: شکی نیست که این بزرگراه در صورت تکمیل می تواند به عنوان یکی از کمربندهای جنوبی و شرقی تهران، بار ترافیکی بزرگراه بسیج و مناطق ۱۳، ۱۴ و ۱۵ تهران را به طرز قابل توجهی کاهش دهد.

عضو شورای شهر تهران گفت: نظر به مراجعه مکرر شهروندان و بازدید میدانی صورت گرفته در روزهای اخیر، مشخص شد که کنار گذر در حال احداث بزرگراه شهید شوشتری در مجاورت محله مسعودیه منطقه ۱۵ تقاطع انتهای خیابان شهید فراهانی به علت اجرای این پروژه، حجم بالایی از جابجایی و تخریب درختان را داشته است. همچنین علاوه بر آن، خیابان فلسطین تپه که در جوار شرقی این بزرگراهاست با چالش قطع شدن تنها دسترسی محلی برای حدود ۳۰۰ خانوار از محدوده همجوار مسعودیه رو به رو خواهد شد به طوری که شهروندان در این زمینه نگرانی‌هایی دارند. 

شمس‌احسان گفت: با توجه به ضرورت رسیدگی به وضعیت چالش‌های محیط زیستی و دسترسی‌های فرعی در مجاورت کنار گذر احداثی این بزرگراه، زیست پذیری شهروندان و لزوم اطلاع رسانی و شفافیت درباره این پروژه مهم، از شهردار تهران انتظار دارم تمهیدات لازم را انجام دهد و گزارش مربوطه را به صورت مستند در صحن شورای شهر تهران ارائه کند.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023