جامعه شهری

لیست توانمندی‌ شرکت‌های تعاونی در کشور احصا شود

وزیر کشور با اشاره به اعتقاد کامل به شرکت‌های تعاونی در کشور بر لزوم بهره گیری از ظرفیت شرکت‌های تعاونی در همه عرصه ها تأکید کرد.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، احمد وحیدی در نشست هم اندیشی با شرکت های تعاونی توسعه و عمران شهرستانی فعال کشور، گفت: هیچ میدانی نباید بر روی شرکت های تعاونی بسته باشد؛ البته تحقق این مهم به شرط اطمینان بخشی این شرکت ها خواهد بود.

وی افزود: در سال های گذشته متأسفانه اتفاقاتی در حوزه این شرکت ها رخ داده که کمی حساسیت نسبت به آنها ایجاد شده است.

وزیر کشور با تأکید بر اینکه به تعاونی ها اعتقاد کامل دارم، افزود: رهبر معظم انقلاب نیز بر لزوم استفاده از توان تعاونی ها تأکید کرده‌اند. بر همین اساس در کشور اعتقاد به فعالیت تعاونی ها در همه عرصه ها وجود دارد و از سوی دیگر شرکت آحاد مردم در اقتصاد بسیار حائز اهمیت است و همگان باید در فعالیت اقتصادی حضور داشته باشند و بستر این امر مهم، تعاونی ها هستند.

وی ادامه داد: باید خوبی های شرکت های تعاونی را به قدر کافی بیان کنیم. اگر نقاط مثبت ترویج نشود و به مردم اعلام نشود مردم به تعاونی ها باور پیدا نمی کنند. اگر این مقدمه فراهم شود و ضمانت های لازم برای سلامت این موضوع تا آخرین مراحل پیش بینی شود، بهترین شکل است که فعالیت های اقتصادی را به سمت شرکت های تعاونی هدایت کنیم.

وحیدی تاکید کرد: ۱۰۰ درصد با این شرکت ها موافق هستیم و حمایت از آنها را وظیفه قانونی و اخلاقی و تکلیف خود می دانیم؛ اما باید با محوریت وزارت تعاون برخی مشکلات و مسائل این حوزه حل و فصل شود. باید برنامه ریزی شود تا از ظرفیت شرکت های تعاونی توسعه و عمران شهرستانی فعال کشور استفاده شود.

وزیر کشور افزود: بر همین اساس باید شورای مربوط به تعاونی ها در استانداری های سراسر کشور با جدیت دنبال و برگزار شود. لیست توانمندی های این شرکت ها احصا شده که باید با ظرفیت ها تطبیق داده شود و از این پتانسیل مناسب استفاده شود.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023