اجتماعی

«مشکلات خانوادگی» و «اختلالات خلقی» عمده علت تماس‌ها با ۱۴۸۰

مدیرکل مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی کشور از برقراری یک میلیون و ۶۳۳ هزار تماس با سامانه ۱۴۸۰ (صدای مشاور) طی سال گذشته خبر داد و گفت: عمده تماس‌ها مرتبط با مشکلات در حیطه مسائل خانوادگی و اختلالات اضطرابی و خلقی بوده است.

بهزاد وحیدنیا در گفت‌وگو با مجله خبری آبادی 118، با بیان اینکه در سال گذشته بالغ بر یک میلیون و ۶۳۳ هزار تماس موفق با سامانه ۱۴۸۰ برقرار شده است، اظهار کرد: تماس‌ها در دو سطح مشکلات و اختلالات دسته‌بندی می‌شوند.

به گفته وی، عمده تماس‌های مرتبط با مشکلات در حیطه مسائل مرتبط با خانواده از قبیل مشکلات با همسر، مشکلات با خانواده همسر، ازدواج، تربیت فرزند و … و در حیطه اختلالات، عمده تماس‌ها مربوط به اختلالات اضطرابی و خلقی بوده است.

وحیدنیا با اشاره به رنج سنی تماس‌گیرندگان با سامانه ۱۴۸۰ خاطرنشان کرد: بیشترین رنج سنی تماس‌گیرندگان بین ۳۵ تا ۵۵ سال گزارش شده است.

مدیرکل مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه حدود ۷۰ درصد تماس‌ها مربوط به طرح مشکلات است، گفت: بررسی تماس‌های برقرار شده در سال گذشته به نسبت سال ۱۴۰۰ نشان می‌دهد که در میزان تماس‌ها تغییر محسوسی وجود نداشته است.

براساس اعلام سازمان بهزیستی، سامانه ۱۴۸۰ در سه شیفت کاری ۸ تا ۱۴/۳۰، ۱۴/۳۰ تا ۲۰ و ۲۰ تا ساعت ۲۴ فعالیت مشاوره می‌دهد اما ترافیک تماس‌های خطوط بین ۹/۳۰ صبح تا ۱۲ ظهر و بعداظهرها بین ۱۵ تا ۱۹ است.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023