گردشگری و سفر

معدن، کشاورزی و گردشگری؛ ۳ اولویت مهم برای سال ۱۴۰۲

مجله خبری آبادی 118/خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی، این استان را بهشت معادن کشور نامید و گفت: احیای معادن همچنان از موضوعات اصلی و کلیدی ما بوده و همچنین کشاورزی و بخش گردشگری از برنامه‌ها و اولویت‌ها در امسال خواهد بود.

جواد قناعت، عصر دوشنبه ۱۴ فروردین در شورای اداری خراسان جنوبی اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در سخنرانی آغاز سال نو در حرم رضوی بر ایجاد تحول به معنای مثبت آن تأکید کردند که باید مد نظر ما نیز قرار گیرد. 

به گزارش مجله خبری آبادی 118، وی افزود: در شرایط فعلی در یک جنگ ترکیبی تمام عیار با دشمن هستیم ولی محور اصلی تقابل استکبار جهانی با انقلاب اسلامی موضوعات اقتصادی و معیشتی است.

استاندار خراسان جنوبی، این استان را بهشت معادن کشور نامید و بیان کرد: احیای معادن همچنان از موضوعات اصلی و کلیدی ما بوده و علاوه بر معادن و کشاورزی ظرفیت‌های بسیار خوبی در حوزه گردشگری داریم که کمتر به آن پرداخته شده که از برنامه‌ها و اولویت‌های ما در امسال خواهد بود.

وی با تأکید بر اینکه تحول در جامعه با حرف و شعار و یک جا نشستن به دست نمی‌آید، ادامه داد: ایجاد تحول با رعایت الزاماتی چون داشتن اعتماد به نفس، داشتن روحیه انقلابی و جهادی و کار و تلاش مستمر حاصل می‌شود. 

قناعت درباره انتظارات و اولویت‌های مدیران در خراسان جنوبی افزود: حضور مدیران خراسان جنوبی در تهران برای پیگیری امور استان و حل مشکلات باید جدی گرفته شود.

استاندار خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه بیشتر مشکلات ما در امور اقتصادی است، گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنرانی نوروزی خود در حرم رضوی برخی نقاط ضعف کشور در اقتصاد را برشمردند که یکی از آن‌ها وابستگی به درآمدهای نفتی است.

قناعت در زمینه شعار سال نیز اظهار کرد: مهار تورم وابسته به افزایش تولید و افزایش تولید نیز بستگی به باز شدن پای مردم در امور اقتصادی دارد.

وی با تأکید بر فراهم کردن شرایط سرمایه گذاری در خراسان جنوبی و افزایش بهره وری، بیان کرد: در حوزه اقتصادی باید افق‌های بالا را ببینیم تا شاهد رشد اقتصادی باشیم.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه باید در دستگاه‌های دولتی هزینه‌ها را کاهش دهند، تصریح کرد: در سال ۱۴۰۱ در حوزه زیرساختی خراسان جنوبی اقدامات خوبی چون جشن پایان گازرسانی به جمعیت شهری و روستایی، پیگیری مصوبات سفر رئیس جمهور، بهبود وضعیت زیرساختی رخ داد.

قناعت یادآور شد: مردمی سازی یک کار تشریفاتی نیست بلکه برای رسیدن به موفقیت باید در همه امور مردم را پای کار بیاوریم.

انتهای پیام 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023