گردشگری و سفر

مقررات جدید سفر از ایران به ایتالیا اعلام شد

ایتالیا مقررات سختگیرانه‌ای را برای مسافرانی که کارت واکسن معتبر ندارند و یا یکی از چهار نوع واکسن مورد تایید آژانس دارویی اروپا را تزریق نکرده‌اند، به اجرا گذاشته است.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، کشور ایتالیا که تا کنون قوانین سختگیرانه و قرنطینه‌های ۱۰ روزه را برای سفر اتباع کشورهایی همچون ایران در دوران کرونا حاکم کرده بود، در تازه‌ترین مقرراتی که به شرکت‌های گردشگری و هواپیمایی ایرانی اطلاع داده شده است، با لغو قرنطینه بلندمدت برای همه مسافران خارجی، شرایط را برای ورود و سفر آن دسته از مسافران و گردشگرانی که یکی از چهار نوع واکسن «فایزر»، «مدرنا»، «آسترازنکا» و «جانسون» را تزریق کرده‌اند، آسان کرده است.

این درحالی است که پیش‌تر اتحادیه اروپا به کشورهای عضو توصیه کرده بود محدودیت‌های سفرهای غیرضروری را برای مسافران کشورهای ثالث که آخرین دُز واکسن‌های تاییدشده از سوی “سازمان جهانی بهداشت” و “آژانس دارویی اروپا” را دست‌کم ۱۴ روز قبل از سفر زده باشند، بردارند. با این وجود، بیشتر کشورهای عضو اتحادیه اروپا از جمله ایتالیا، فرانسه و آلمان فقط مسافرانی را می‌پذیرند که واکسن‌های مورد تایید آژانس دارویی اروپا را تزریق کرده باشند. این نهاد دارویی هنوز درباره واکسن‌های «سینوفارم» و «سینوواک» تصمیمی نگرفته است.

ایتالیا درحال حاضر تنها مسافرانی را می‌پذیرد که دارای پاسپورت اتحادیه اروپا/ ایسلند/ نروژ/ سوئیس باشند. یا اقامت اتحادیه اروپا/ ایسلند/ نروژ/ سوئیس را داشته باشند و یا دارای ویزای معتبر تایپ D ایتالیا و حوزه شنگن و یا ویزای معتبر تایپ C ایتالیا باشند.

طبق مقررات جدید این کشور، تمام مسافران بالای شش سال در پروازهای ایتالیا باید در محدوده ۷۲ ساعت مانده تا ورود به این کشور در یکی از مراکز مورد تایید وزارت بهداشت ایران، تست PCR انجام داده و گواهی منفی آن را که به زبان انگلیسی و دارای QR code است، همراه داشته باشند.

همچنین لازم است مسافران قبل از پرواز به ایتالیا اطلاعات خود را در لینک http://app.euplf.eu به صورت آنلاین ثبت کرده و از تاییدیه نهایی آن کپی همراه داشته باشند.

مسافران پس از ورود به ایتالیا باید به مدت پنج روز در محل سکونت خود (با هزینه شخصی) قرنطینه خانگی شوند. مسافران دارای کارت واکسیناسیون که از آخرین نوبت واکسن «فایزر» یا «مدرنا» یا «آسترازنکا» یا «جانسون» آن‌ها ۱۴ روز گذشته باشد، از انجام تست PCR و قرنطینه معاف خواهند بود. مشروط به این‌که از زمان تزریق دُز دوم بیش از ۲۷۰ روز نگذشته باشد. مسافرانی که ۲۷۰ روز از دریافت نوبت دوم واکسن آن‌ها گذشته باشد باید دز تکمیلی یا نوبت سوم را تزریق کرده باشند.

در جدیدترین مقررات سفر به اروپا، افرادی که کارت واکسن معتبر نداشته باشند، اجازه ورود به ایتالیا را نخواهند داشت. همچنین، از ورود مسافرانی که کارت واکسیناسیون معتبر و مورد تایید این کشور را نداشته باشند، به مکان‌های عمومی از جمله هتل‌، هواپیما، قطار، نمایشگاه‌،  رستوران‌، سالن سینما و تئاتر و مکان‌های ورزشی جلوگیری خواهد شد.  

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023