گردشگری و سفر

ملایر؛ جزیره ارتباطی برای کشورهای اوراسیا

مجله خبری آبادی 118/همدان شهردار ملایر گفت: با توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های فراوان شهر جهانی ملایر، این شهر می‌تواند به عنوان یک جزیره ارتباطی برای کشورهای اوراسیا مطرح شود.

مجید فرجی یک‌شنبه 29 بهمن در جمع خبرنگاران، به ظرفیت و پتانسیل بالای گردشگری ملایر همچون مجموعه تفریحی-توریستی مینی‌ورلد اشاره کرد و یادآور شد: کتابچه گردشگری تدوین شده را در نمایشگاه بین‌المللی تهران ارائه دادیم و به زبان‌های انگلیسی و روسی ترجمه شده بود که همین باعث شد گردشگران به راحتی کتابچه را مطالعه کرده و شگفت‌زده شود.

وی خاطرنشان کرد: هفدهمین نمایشگاه گردشگری تهران، بزرگترین رویداد حوزه گردشگری در سال ۱۴۰۲ در سطح کشور به شمار می‌رود که تمام شرکت‌ها و هتل‌ها و شهرداری‌ها از اکثر استان‌های کشور در این نمایشگاه حضور دارند.

فرجی با بیان اینکه شهرداری ملایر با غرفه‌ای در حدود ۱۵۰ مترمربع در این نمایشگاه به نمایندگی از استان همدان حضور چشمگیر داشت، افزود: شهرداری ملایر دارای دو نشان جهانی و سه نشان ملی است و توانستیم در این نمایشگاه با برگزاری ورک‌شاپ‌های مختلف، اجرای زنده مرواربافی، منبت‌کاری و پیکرتراشی روی چوب مسئولان و گردشگران بسیاری را جذب نمایشگاه کنیم.

این فرد مسئول با اشاره به تنوع اقلام موجود در غرفه ملایر، ادامه داد: مسئولان ارشد حوزه گردشگری از غرفه شهرداری ملایر در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران بازدید داشتند که مورد توجه همه قرار گرفت.

فرجی اظهار کرد: گردشگرانی از کشورهای روسیه و چین، استاندار همدان، معاون اجرایی رئیس جمهور، رئیس سازمان امور اقتصادی، معاون وزیر ارشاد، مدیرکل پژوهشگاه وزارت ارشاد، معاون پارلمانی وزارت گردشگری، فرماندار رامسر و رئیس شورای شهر میبد یزد از جمله میهمانان ویژه ما در این نمایشگاه بودند.

وی با اشاره به رضایت استاندار همدان از غرفه شهرداری ملایر در این نمایشگاه مطرح کرد: استاندار پس از بازدید تأکید داشت که ملایر آبروی استان را در این غرفه خریداری کرده است و غرفه شهرداری ملایر الگویی برای سایر شهرستان‌های استان همدان به شمار می‌رود.

شهردار ملایر با بیان حضور موفق شهر ملایر در هفدهمین نمایشگاه گردشگری تهران تصریح کرد: شرکت در این نمایشگاه باعث شد بتوانیم بسیاری از ظرفیت‌های شهر جهانی ملایر را به کل کشور معرفی کنیم همچنین با تعدادی از سرمایه‌گذاران مهم کشوری برای حضور در شهر ملایر رایزنی کردیم.

فرجی با اشاره به اینکه شهرداری ملایر در این حوزه تازه در ابتدای کار قرار دارد، افزود: ما از تجربه سال‌های گذشته استفاده کردیم و معتقدیم شرکت در این نمایشگاه بین‌المللی می‌تواند نقش مؤثری در جذب سرمایه‌گذار و گردشگر، جذب فرصت اقتصادی و امضای تفاهم‌نامه‌های راهبردی داشته باشد.

شهردار ملایر خاطرنشان کرد: شرکت در این نمایشگاه باعث شد ما با تعدادی از معاونان وزرا از نزدیک صحبت کنیم و همچنین با سایر کشورهای مهم خلیج فارس، اوراسیا و ازبکستان ارتباط بگیریم که به طور قطع این کار نقش مؤثری در مبادلات اقتصادی در آینده دارد.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023