اجتماعی

ممنوعیت استفاده مدیران شرکت‌های صندوق بازنشستگی کشوری از خودروهای خارجی

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در ابلاغی به هلدینگ های تابعه این صندوق، استفاده مدیران عامل و اعضای هیات مدیره این هلدینگ ها و شرکت های تابعه آن ها از خودروهای خارجی را ممنوع اعلام کرد.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، نعمت الله ترکی در نامه‌ای به هلدینگ‌های تابعه این صندوق دستور داد تا ضمن ممنوع شدن استفاده از خودروهای خارجی برای مدیران عامل و اعضای هیات مدیره تمامی شرکت‌های تابعه، تدابیری اندیشیده شود تا نسبت به فروش خودروهای خارجی و استفاده از منابع حاصل شده در طرح‌های سرمایه گذاری شرکت‌ها اقدام شود.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در این نامه آورده است: همانگونه که مستحضرید تعداد بسیاری خودروی خارجی در طول ادوار گذشته در شرکتهای ذیل صندوق بازنشستگی کشوری خریداری شده که ماهیت موضوع و علت خرید آن جای سوال دارد.

وی با طرح این سوال که «چگونه اجازه داده شده که با پول و اموال بازنشستگان خودروی خارجی جهت استفاده مدیران خریداری شود؟» یادآور شده است: یقینا بازنشستگان زحمتکش کشور رضایت ندارد که مدیری که امانتدار اموال آن است خودروی خارجی سوار شود. همواره رئیس جمهور  و مقام عالی وزارت بر اهتمام نسبت به رویکرد عدالت محوری دولت مردمی تاکید داشته‌اند، لذا صندوق بازنشستگی کشوری در خصوص عملیاتی کردن اهداف دولت می بایست همواره پیش قدم باشد.

ترکی در ادامه این نامه تاکید کرده است: مقتضی است به تمامی شرکتها ابلاغ فرمایید که استفاده از خودرو خارجی توسط مدیرعامل و سایر اعضای هیئت مدیره ممنوع و در صورت مشاهده برخورد جدی صورت خواهد گرفت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در پایان این نامه خطاب به مدیران هلدینگ‌های این صندوق با بیان اینکه «مدیران ملزم به استفاده از خودرو تولید داخل هستند» آورده است: تدبیر و اقدام لازم در خصوص فروش خودروهای خارجی با رعایت تمامی تشریفات قانونی جهت استفاده از منابع حاصل از فروش آن در طرح‌های سرمایه گذاری شرکت‌ها بررسی و اقدام لازم به‌عمل آید.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023