جامعه شهری

ممنوعیت فعالیت‌های سیاسی انتخاباتی مدیران شهری/ کلنگ‌زنی خطوط ۸، ۹ و ۱۱ مترو بعد از نیمه شعبان

سخنگوی شهرداری تهران گفت: شهرداری تهران تمام قد در انتخابات مشارکت می‌کند و از همه ظرفیت‌هایش برای مشارکت حداکثری و حضور مردم استفاده می‌کند. این امر وظیفه شرعی، انقلابی و ملی ما است.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، محمدخانی امروز در نشست خبری که در حاشیه بیست‌وچهارمین نمایشگاه رسانه‌های ایران برگزار شد، اظهار کرد: در ایجاد زمینه برای حضور مردم حتما فعالیت خواهیم کرد اما فعالیت های سیاسی جزء خطوط قرمز ماست. همانطور که آقای زاکانی تاکید کرد خط قرمز قطعی شهرداری فعالیت های انتخاباتی مدیران شهری یا استفاده از ظرفیت های شهرداری به نفع یا علیه جریان های سیاسی است و شهرداری تاکید کرده با هرگونه استفاده از ظرفیت های شهرداری به نفع یا علیه کاندیداهای انتخابات برخورد می‌کند و مدیری که در این زمینه فعالیت می‌کند را عزل خواهد کرد.

حضور زندانی های چینی در ساخت و ساز تهران طنز و لطیفه بود

وی درباره قرارداد شهرداری با چینی‌ها گفت: غیر از قرارداد قطعی در حوزه واگن ها و خطوط مترو و تامین اتوبوس و تاکسی هنوز در بخش های دیگر قرارداد قطعی نیست. طنز جالبی درباره حضور زندانی های چینی در ساخت و ساز تهران طرح شد که تبدیل به لطیفه های خنده دار هم شد.  بحث اصلی سرمایه گذاری شرکت های چینی در این زمینه است و ما تلاش می‌کنیم در همه بخش ها اعم از  مترو و … اگر امکان انتقال تکنولوژی  به شرکت های ایرانی وجود داشته باشد در تفاهم نامه بیاوریم.

وی  درباره تدابیر شهرداری برای رفع ترافیک تهران گفت: هر سال از اواسط بهمن ماه ترافیک شدید پایان سال را داریم. امسال  افتتاح ایستگاه های متروی خط ۶ و ۷ نهایی می شود.  در شهرداری توسعه حمل و نقل عمومی را مدنظر داریم و ان شالله امسال ۷ خط ریلی را  به اتمام می رسانیم و هر ۷ خط مترو کامل می شود.

محمدخانی با بیان اینکه شهرداری در توسعه شهری روی عوارض مازاد تراکم حساب باز نکرده است، گفت: عوارض مازاد بر تراکم در دو سال گذشته نزدیک به صفر بوده و گزارشات نیز این موضوع را تصدیق می کند. عوارض در سال آینده نیز صفر است.

وی گفت: در آستانه ۳۰ امین ماه فعالیت مدیریت شهری هستیم و در این مدت فاز اول بزرگراه شهید بروجردی به طول ۳.۷ کیلومتر به بهره برداری رسید و ۱۸ تقاطع غیرهمسطح نیز در دستور کار قرار گرفت که در همین راستا تقاطع بزرگراه شهید نواب- تندگویان در فاز اول تا پایان امسال به بهره برداری خواهد رسید.

وی گفت: انعقاد قرارداد ۷۹۱ واگن مترو یکی از اتفاقات مهم امسال بود و بهره برداری از سه ایستگاه مترو در خط ۶ و یک ایستگاه تقاطعی در خط ۷ در ایام پیش رو انجام خواهد شد.

محمدخانی با بیان اینکه ۱۹ کیلومتر خط مترو پرند در طول مدت اخیر به بهره برداری رسید، گفت: آغاز عملیات اجرایی خط ۱۰ مترو نیز انجام شد و پس از نیمه شعبان، کلنگ زنی خطوط ۸، ۹ و ۱۱ انجام می‌شود.

وی با اشاره به خرید ۲۵۰۰ دستگاه اتوبوس از خودروسازان داخلی، خاطرنشان کرد: به همین میزان اتوبوس برقی نیز خریداری شده و از ابتدای سال آینده وارد خطوط خواهند شد.

سخنگوی شهرداری تهران توسعه کمربند سبز تهران به میزان ۲۰۰۰ هکتار ، افتتاح ۴۰ بازار میوه و تره بار و افزایش ظرفیت پذیرش معتادان متجاهر به میزان ۷۵۰۰ تخت در سال جاری نیز برخی از اقدامات شهرداری تهران در سال جاری بیان کرد.

وی با بیان اینکه در ۲۰ فروردین سال آینده و سالروز شهادت شهید آوینی خانه روزنامه نگاران شهر افتتاح خواهد شد، تصریح کرد: خانه روزنامه نگاران در یکی از خانه‌های قدیمی به بهره برداری خواهد رسید و در حال حاضر نیز تأمین تجهیزات آن انجام می‌شود.

سخنگوی شهرداری تهران با بیان اینکه درمجموع ظهور و بروز شهردار تهران در مواجهه با رسانه‌ها و در معرض پاسخ بودن شهردار بی نظیر است گفت که در بین شهرداران سابق پایتخت، این حضور بی سابقه است.

وی با بیان اینکه ما به تخریب‌ها عادت کرده ایم گفت: با احتساب روزهای تعطیل هر روز یک دروغ علیه شهرداری تهران منتشر می‌شد؛ البته این موارد از سوی رسانه‌های رسمی انجام نشده و بیشتر از سوی گروه‌های حاضر در فضای مجازی بوده است. ممکن است بخشی از برخی نقدها را قبول نداشته باشیم و نمی‌توانیم بگوییم نقد رسانه‌ها دروغ است، اما در مجموع روزانه یک دروغ علیه شهرداری منتشر شده است

محمدخانی گفت: تلاش ما این بود پاسخ صریح و روشن به این موارد داشته باشیم. هرچه به انتخابات نزدیک می‌شویم این تلاش‌ها بیشتر می‌شود و رکورد روزانه یک دروغ به دو تا سه ساعت یکبار می‌رسد. این موضوع برای دولت و مجلس و دیگر نهادها نیز صدق می‌کند. تلاش برای ناامید کردن مردم از حضور در انتخابات طبیعی است.

وی با بیان اینکه در خصوص مسکن گفتگوهای جدی دنبال شده، اما هنوز به قرارداد قطعی نرسیده ایم ، ادامه داد: صنعتی سازی مسکن از سوی برخی شرکت‌های داخلی دنبال می‌شود و شرکت‌های خارجی نیز در این زمینه تجربه خوبی دارند. در کنار سرمایه گذاری چینی‌ها برای توسعه مسکن و نوسازی بافت فرسوده، این موضوع بررسی خواهد شد که آیا صنعتی سازی مسکن توسط شرکت‌های چینی انجام شود یا توان داخلی آن وجود دارد؟

وی همچنین با تاکید بر اینکه مسکن سازی براساس طرح تفصیلی صورت می‌گیرد گفت: در کلانشهرهایی همچون تهران برای بخش‌هایی از شهر به ویژه بافت فرسوده، گریزی از بلندمرتبه سازی در چارچوب‌های طرح تفصیلی وجود ندارد.

محمدخانی در خاتمه این را هم گفت: تلاش ما در برقی سازی ناوگان حمل  نقل عمومی، مترو و دیگر بخش‌ها بر انتقال قطعی تکنولوژی از چین به ایران است.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023