اجتماعی

مهارت‌آموزی بیش از ۳۰۰ هزار سرباز برای ورود به بازار کار

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در زمینه تسهیلگری ازدواج جوانان گفت: در زمینه آمادگی ذهنی جوانان برای تسهیل‌گری ازدواج در امر جوانان، کارگاه‌های آموزش محوری که در زمینه ازدواج و خانواده برگزار کرده‌ایم که تاکنون از پر مخاطب‌ترین برنامه‌هایی بوده که جوانان نسبت به آن بازخورد مثبتی داشته‌اند.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، وحید یامین‌پور با اشاره به اقداماتی که وزارت ورزش و جوانان در یکسال اخیر در همکاری با شهرداری تهران انجام داده است، گفت: شهرداری تهران در مباحث تبلیغی، ترویجی و فضاسازی شهری بسیار به ما کمک کرده است، برای مثال در هفته ازدواج، هفته جوانی جمعیت و یا هفته جوان بیشترین کمک را در رساندن پیام ما به مردم شهر تهران با استفاده از المان‌های فضاسازی شهری، داشته است.

وی افزود: عمومی‌ترین رسانه‌ای که مردم با آن مواجه هستند همین تبلیغات و فضاسازی شهری است به همین دلیل ما این مسئله را بسیار مهم می‌دانیم علاوه بر مباحث تبلیغی و ترویجی در حوزه سیاست‌گذاری و اقداماتی که در حوزه مشارکت‌های اجتماعی در شهر تهران و در شهرهای دیگر انجام می‌دهیم از ظرفیت‌های شهرداری تهران کمک بسیاری گرفته‌ایم. هم اکنون نیز تفاهم‌نامه‌های زیادی برای بهره گیری از امکانات شهرداری برای توسعه فعالیت‌های سمن‌ها  و NGO های جوانان صورت گرفته است؛ البته هنوز جای کار زیادی هست تا بتوانیم چشم اندازهای خود را عملی کنیم.

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اقدامات و دستاوردهای وزارت ورزش و جوانان در امور جوانان، بیان کرد: ما در وزارت ورزش و جوانان چند ماموریت مهم طبق قانون داریم. براساس سند تحول دولت مردمی یکی از مهم ترین اقداماتی که باید آن را به ثمر برسانیم تسهیل ازدواج آسان برای جوانان است. در این راستا یکسری فعالیتهای بنیادین انجام داده‌ایم مثل تسهیلاتی که دولت برای زوج‌های جوان در آغاز زندگی در نظر گرفته است. اقدام بعدی حمایت از موسسات و NGO هایی است که در حوزه فرهنگی و آموزشهای پیش، حین و پس از ازدواج فعالیت می کنند که در یکسال اخیر بالغ هفت هزار کارگاه آموزشی در سراسر کشور برای این موضوع برگزار شده است. رویدادهای ملی برگزار کرده‌ایم که طی آنها فعالان این حوزه را شناسایی کرده و نمایشگاه‌هایی برای ارائه ایده‌ها و طرح‌هایی که برای پیشگیری از طلاق، تحکیم خانواده و افزایش فرزند آوری داشته‌اند ترتیب داده‌ایم که به تناسب رتبه‌هایی که در این زمینه آورده‌اند مشمول حمایت مادی و معنوی وزارت ورزش و جوانان قرار گرفته‌اند.

یامین پور اضافه کرد: از تاریخ ۲۲ بهمن تاکنون در ۱۰ ایستگاه پرتردد مترو تهران میزهای ارائه خدمات مشاوره رایگان قرار داده‌ایم و طبق آماری که تاکنون به دست ما رسیده است بیش از هفت هزار نفر از این میزهای خدمات رایگان استفاده کرده‌اند و جلسات جدی مشاوره خانواده وتربیت فرزند خود را در این میزهای مشاوره گذرانده‌اند؛ این اتفاق برای سومین بار در سطح شهر تهران روی داده است.

وی با اشاره به پر استقبال‌ترین فعالیتی که در یکسال اخیر در وزارت ورزش و جوانان در زمینه امور مرتبط با جوانان انجام شده است، اظهار داشت: در زمینه آمادگی ذهنی جوانان برای تسهیل‌گری ازدواج در امر جوانان، کارگاه‌های آموزش محوری که در زمینه ازدواج و خانواده برگزار کرده‌ایم تاکنون از پر مخاطب‌ترین برنامه‌هایی بوده که جوانان نسبت به آن بازخورد مثبتی داشته‌اند. با توجه به اینکه پایین آمدن سن ازدواج تابعی از وضعیت مشاغل جوانان است ما هم در کنار دستگاه‌های اجرایی که وظیفه اشتغال زایی برای جوانان را دارند مثل وزارت کار و رفاه اجتماعی سهم خود را در این زمینه ایفا می کنیم. در واقع بیشترین فعالیت ما برای اشتغال پذیری جوانان هست تا اشتغال زایی آنها. اشتغال پذیری آنان را برای پذیرش شغل آماده می کند.

به گزارش خبرنگار شهر، معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، تصریح کرد: در حال حاضر وزارت ورزش وجوانان با برگزاری اردوها، کارگاه‌ها و دوره‌های مختلف مهارت آموزی برای جوانان سعی در اشتغال پذیری و آماده کردن آنها برای پذیرش شغل مناسب و یا حتی ایجاد کسب و کار مناسب با مهارت‌ها و توانمندی‌های خودشان است. برای مثال در دوره سربازی که ممکن است زمان سربازان بی هدف بگذرد با برنامه ریزی که وزارت ورزش و جوانان انجام داده، در دو سال اخیر بالغ بر ۳۰۰ هزار سرباز در محل خدمت مهارتهای شغلی را آموزش دیده‌اند. در واقع با این کار جوانانی که دوره تحصیلی آنها تمام شده است و آماده ورود به بازار کار هستند با مهارت آموزی برای دوران پسا سربازی و ورود به بازار کار آماده می‌کنیم. این بار با ستاد کل نیروهای مسلح تفاهم نامه داریم و در بیش از ۵۰ پادگان درحال اجرای این طرح هستیم.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023