گردشگری و سفر

موافقت‌نامه تاسیس منطقه نمونه گردشگری سقزچی نیر صادر شد

مجله خبری آبادی 118/اردبیل مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل از صدور موافقت‌نامه تاسیس منطقه نمونه گردشگری سقزچی نیر به سرمایه‌گذار منتخب خبر داد.

حسن محمدی ادیب، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل ۲۸ فروردین در جمع خبرنگاران گفت: با رفع موانع سرمایه‌گذاری در منطقه نمونه گردشگری سقزچی نیر و انتخاب سرمایه‌گذار مادر، تهیه طرح جامع و اجرای دهکده گردشگری سقزچی شروع می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل افزود: با انتشار فراخوان رسمی از سوی اداره کل میراث‌فرهنگی و ارزیابی متقاضیان سرمایه‌گذاری در جلسات متعدد، یکی از سرمایه‌گذاران توانست موافقت‌نامه تاسیس منطقه نمونه گردشگری سقزچی را دریافت کند و این موافقت‌نامه امروز تحویل داده شد.

وی تاکید کرد: مقرر شد سرمایه‌گذار این مجموعه در سال جاری نسبت به تکمیل و ارائه طرح جامع و شروع اجرای دهکده گردشگری سقزچی اقدام کند.

محمدی ادیب ادامه داد: منطقه سقزچی یکی از هفت منطقه نمونه گردشگری شهرستان نیر است که دارای درجه ثبت در سطح ملی است و با داشتن ۲ چشمه آب معدنی و اراضی با ارزش از نظر گردشگری یکی از مناطق مهم شهرستان و استان برای توسعه گردشگری است.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023