اجتماعی

موزه ملی ایران برای نابینایان و کم‌بینایان در دسترس شد

موزه ملی ایران و وبگاه آن برای بازدید افراد دارای آسیب‌های بینایی، دسترس‌پذیر شد.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، جبرییل نوکنده ـ رییس کل موزه ملی ایران ـ با اعلام این خبر افزود: ایجاد  شرایط و تسهیلات برای بازدید آسان و خاطره‌انگیز در برگیرنده تمامی گروه‌های بازدیدکننده از اهم وظایف تمامی موزه‌ها بوده و موزه مادر کشور نیز در همین راستا تلاش دارد تا اقدامات مناسبی برای مخاطبان دارای آسیب‌های بینایی داشته باشد.

او اضافه کرد: در آستانه سال نو دسترس‌پذیری این عزیز ان به وبگاه موزه ملی ایران و مطالب مندرج در آن امکان‌پذیر شده است.

بنابر توضیحات رییس کل موزه ملی ایران، به منظور استفاده از این امکان جدید در  وبگاه موزه مادر کشور که در بخش فارسی راه‌اندازی شده نیاز به هیچ گونه دستگاه خاصی نبوده و  کاربران گرامی کافی است تا مرورگر مایکروسافت اِج (Microsoft Edge)  را نصب کرده  و یا در صورت تجهیز دستگاه به این مرورگر، تنها نیاز به بروزرسانی آن به آخرین نسخه موجود است. سپس با مراجعه به وبگاه و فشردن نمادی به شکل آدمک آبی در قسمت سمت راست  بالای صفحه از تمام موارد امکان بازدید فراهم می‌آید.

نوکنده همچنین گفت: بازدیدکنندگان دارای آسیب‌های بینایی می‌توانند با مراجعه به موزه ملی ایران از نمایشگاه لمس‌ تاریخ واقع در موزه ایران باستان و همچنین بخش اختصاصی این عزیزان در این موزه، با فرهنگ، تمدن و هنر ایران در دوره‌های مختلف آشنا شده و  با لمس نمونه‌های بازآفرینی شده آثار موزه ملی ایران میراث فاخر سرزمین خود را دریابند.

رییس کل موزه ملی ایران افزود: موزه ملی ایران درصدد تقویت و توسعه زیرساخت‌های لازم برای تمامی طیف دارای آسیب‌های جسمی و حرکتی بوده و در پروژه‌های بازسازی موزه ایران‌باستان نیز در این خصوص پیش‌بینی‌های مهمی صورت گرفته است.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023