گردشگری و سفر

موزه منطقه‌ای غرب کشور، گامی بلند در رونق گردشگری همدان

مجله خبری آبادی 118/همدان مدیرکل موزه‌های وزارت میراث فرهنگی گفت: موزه منطقه‌ای غرب کشور می‌تواند یک گام بلند برای پیشرفت گردشگری تاریخی و فرهنگی همدان باشد. 

مرتضی ادیب‌زاده چهارشنبه ۹ فروردین‌ماه در حاشیه بازدید از محوطه تاریخی هگمتانه، بیان کرد: ثبت جهانی همدان یکی از اولویت‌های وزارتخانه است و امیدواریم در آینده نزدیک شاهد ثبت جهانی این کهن‌شهر باشیم.

وی ادامه داد: همدان همواره به عنوان شهری تاریخی با ظرفیت‌های فراوان در حوزه‌های مختلف تاریخ، فرهنگ، گردشگری و… مطرح بوده و می‌تواند به عنوان یک شهر تاریخی شاخص شناخته شود که البته این امر مستلزم تکمیل زیرساخت‌های لازم از جمله آزادسازی عرصه و حریم هگمتانه است. 

ادیب‌زاده با بیان اینکه موزه منطقه‌ای غرب کشور در کنار مجموعه هگمتانه یکی از اولویت‌های مهم وزارتخانه میراث‌فرهنگی است، افزود: با جدیت پیگیریم‌ تا این پروژه در نخستین زمان ممکن با کیفیت و در شأن شهر تاریخی و فرهنگی همدان به بهره‌برداری برسد. 

مدیرکل موزه‌ها مطرح کرد: پس از افتتاح نیز برنامه‌ریزی لازم برای بازگرداندن آثار منقول و اشیاء موزه‌ای که در دیگر موزه‌های تحت پوشش وزارتخانه است،  به این مجموعه انجام می‌شود بنابراین موزه منطقه‌ای می‌تواند گامی بلند برای پیشرفت گردشگری تاریخی و فرهنگی همدان باشد. 

وی در ادامه اظهار کرد: همدان یکی از مراکز شناخته شده تاریخی و فرهنگی در دنیاست و تمام باستان‌شناسان، این شهر و محوطه‌های باستانی آن را می‌شناسند و به طور قطع وجود یک موزه منطقه‌ای می‌تواند رونق بیشتری به این موضوع بدهد.

ادیب‌زاده اضافه کرد: علاوه بر این دیگر فضاهای فرهنگی شهر می‌توانند در کنار ظرفیت فوق شکل بگیرند و این امر به هنر شهرداری همدان نیاز دارد که در کنار میراث‌فرهنگی گام بردارد و این بخش از شهر را به عنوان نقطه مرکزی همدان در حوزه گردشگری معرفی کند.

وی تصریح کرد: موزه منطقه‌ای برای مردم محلی نیز می‌تواند فرصت‌های شغلی فراوانی در کنار مجموعه هگمتانه ایجاد کند که ارزش افزوده‌ای برای این محدوده از شهر خواهد بود.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، مدیرکل موزه‌های وزارت میراث‌فرهنگی در سفر خود به همدان از محوطه تاریخی هگمتانه، آرامگاه باباطاهر و آرامگاه بوعلی‌سینا بازدید کرد.

موزه منطقه‌ای غرب کشور، گامی بلند در رونق گردشگری همدان

انتهای پیام 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023