جامعه شهری

مکان آرامستان جدید هنوز مشخص نشده است/ رایزنی برای تامین زمین در شمال غرب تهران

معاون خدمات شهری شهردار تهران تاکید کرد: تاکنون هیچ نقطه‌ای از پایتخت به عنوان آرامستان جدید مشخص نشده است.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، حسین نظری در حاشیه آیین رونمایی از بسته محیط زیستی شهرداری تهران، مدیریت انرژی و منابع تجدیدپذیر که در قالب نود و هفتمین پویش امید و افتخار برگزار شد ، در پاسخ به پرسشی مبنی بر احداث آرامستان‌های جدید در پایتخت گفت: در این ارتباط قبلا توضیح داده شده که مشاوره برای این پروژه و طرح اخذ شده است و مطالعات در حال انجام است.

وی افزود: تمام اقدامات صورت گرفته در ارتباط با احداث آرامستان جدید در قالب مطالعات است و بعد از اتمام این مطالعات باید زمین یا زمین‌های مورد نظر به تصویب شورای شهر تهران برسد و در ادامه فرآیند احداث آرامستان جدید آغاز شود.

نظری در پاسخ به  پرسشی دیگر مبنی بر اینکه مدیر عامل سازمان بهشت زهرا عنوان کرده که سال آینده ظرفیت دفن اموات در این محل به پایان خواهد رسید و برنامه‌ریزی شهرداری تهران برای احداث آرامستان‌های جدید چه خواهد بود؟ گفت: در صورتی که زمین مورد نظر برای آرامستان تأمین شود احداث آن زمانی نخواهد برد و در طول چند ماه آرامستان یا آرامستان‌های جدید احداث خواهند شد.

نظری ادامه داد: تا کنون هیچ نقطه‌ای به عنوان آرامستان جدید مشخص نشده است؛ البته مذاکراتی با برخی از نهادها از جمله بنیاد مستضعفان درخصوص تامین زمینی در شمال غرب تهران انجام شده اما همانطور که گفته شد تمام این موارد در حد مذاکره است.

وی همچنین در خصوص آذین‌بندی شهر تهران در  ایام رجب، شعبان، رمضان و فصل بهار اظهار کرد: این طرح در قالب طرح بهاران توسط ۲۲ منطقه شهر تهران و سازمان‌های مربوطه از جمله سازمان زیباسازی و سازمان بوستان‌ها انجام خواهد شد.

معاون خدمات شهری خدمات شهری شهرداری تهران تاکید کرد: ایجاد تونل‌های نور و المان‌ها و آثار حجمی از برنامه‌های مدنظر در ایام اشاره شده خواهد بود.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023