اجتماعی

می‌توان بحران بازنشستگی را به فرصت تبدیل کرد

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه باید نگاه به صندوق‌های بازنشستگی را تغییر داد، گفت: صندوق‌های بازنشستگی فرصت پیش‌روی ما برای حل مسائل کشور هستند و سالمندان و بازنشستگان امروز بخش جدی از این فرصت را در اختیار صندوق قرار داده‌اند.‌

به گزارش مجله خبری آبادی 118، مهدی مسکنی در همایش و نمایشگاه رونمایی از بیش از ۱۲۰ خدمت نوین و دستاورد صندوق بازنشستگی کشوری که پیش از ظهر امروز در کتابخانه ملی برگزار شد، با طرح این پرسش که آیا بحران بازنشستگی وجود دارد یا آیا باید صندوق بازنشستگی را به سمتی برد که تمام شود یا آیا می‌شود مسیر را اصلاح کرد و با گذشت و مجاهدت راه را باز کرد؟ گفت: دو نگاه متفاوت است؛ نگاه اول می‌گوید بحران صندوق‌های بازنشستگی یعنی بمب ساعتی؛ یعنی پدیده‌ای که باتوجه به نرخ رشد سالمندی در کشور، دامن کشور را خواهد گرفت. نگاه دوم برگرفته از فرهنگ ایثار، جهاد و شهادت است و گفته شهید بزرگوار شهید سلیمانی که در دل هر تهدیدی یک فرصت خوابیده است لذا باید پرسید ما پدیده‌ سالمندی را فرصت می‌بینیم یا تهدید؟.

وی ادامه داد: می‌توان مقوله سالمندی را مدیریت کرد و صندوقهای بازنشستگی را در ریل حل نظام مسائل استراتژیک کشور قرار داد. آنجایی که دولت تصمیم گرفت در راستای امنیت غذایی، شیر رایگان را به مدارس برساند و بخش خصوصی علی‌رغم همه تلاش‌ها، کمتر توانست در این میدان خود را نشان دهد، مجموعه صنایع شیر ایران این مشکل را حل و وعده دولت را محقق کرد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه می‌توان بحران بازنشستگی را به فرصت تبدیل کرد، اما باید در ابتدا پذیرفت که می‌توان این کار را انجام داد، یادآور شد: باید نگاه به صندوق‌های بازنشستگی را تغییر داد. صندوق‌های بازنشستگی فرصت پیش‌روی ما برای حل مسائل کشور هستند و سالمندان و بازنشستگان امروز بخش جدی از این فرصت را در اختیار صندوق قرار داده‌اند.‌

مسکنی با اشاره به ظرفیت مستتر در صندوق بازنشستگی، افزود: پرداخت مستمری به بیش از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر مستمری‌بگیر در صندوق بازنشستگی و جریان نقدینگی ماهانه ۲۳ همت  یکی از فرصت‌های پیش‌روی صندوق بازنشستگی است که می‌توان با دیجیتال کردن اقتصاد از آن بهره برد.

وی با بیان اینکه اصلاح شاخص‌های بیمه‌ای در صندوق فرصت پیش روی صندوق است، تصریح کرد: بیش از ۶۳۲ هزار نفر بازنشسته کارمند دولت قرارداد مدت معین و پیمانی در دولت داریم که بیمه آنها صندوق بازنشستگی نیست اگر ورودی آنها صندوق بازنشستگی بیاید سالانه قریب به ۳۰ همت منابع وارد صندوق بازنشستگی می‌شود.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه امروز ۴۷ تفاهم نامه همکاری و هم افزایی در راستای تبادل ظرفیتها نوشته شد، گفت: در گام دوم طی پنج ماه ۱۲۴ خدمات توسط همکاران در مجموعه شرکت‌ها ایجاد و تقویت شده است.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023