اجتماعی

نباید کنترل دختران ما در دست برخی سلبریتی‌ها باشد

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور با تاکید بر اهمیت بسط یافتن الگو سوم زن مسلمان، گفت: نباید کنترل دختران ما در دست برخی سلبریتی‌های داخلی و خارجی که مشخص نیست آبشخور نگاهشان از کجا است، باشد.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، محمدرضا مردانی در همایش ملی الگو سوم زن مسلمان در گام دوم انقلاب اسلامی، اظهار کرد: بر خلاف نقش زنان در نظام‌های غربی که نقشی زینتی است، نقش زنان در قوام نهضت‌های اسلامی، محوری است و در تمام بزنگاه‌های مهم اجتماعی زنان تاریخ ساز بوده‌اند.

وی با بیان اینکه امروز به برکت انقلاب اسلامی شاهد نقش آفرینی زنان در ابعاد گوناگون علمی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی هستیم توضیح داد: شاهد افزایش سهم زنان در کرسی‌های دانشگاه در رشته‌های تخصصی پزشکی و در علوم و فناوری‌های برتر، در حوزه مباحث تعلیم و تربیت و بخش‌های مدیریتی کلان کشور هستیم. امروز بانوان مجاهده برای ایران اسلامی افتخار آفرین هستند و شعار زن زندگی آزادی نمی‌تواند این حضور پر رنگ زنان را نا دیده بگیرد.

مردانی با اشاره به حضور زنان در دانشگاه‌ها و نقش آفرینی تعداد کثیری از اساتید زن، افزود: اساتید زن فعال و متعبد بهترین الگو برای جامعه دختران ما هستند و این امر باید در جامعه ترویج پیداکند. نباید کنترل دختران ما در دست برخی سلبریتی‌های داخلی و خارجی که مشخص نیست آبشخور نگاهشان از کجا است، باشد.

رییس سازمان بسیج اساتید کشور با اشاره به تخریب عفاف و حجاب از سوی غرب، ادامه داد: دشمن می‌داند زنی که الگوی او فاطمه (س) و زینب (س) باشد استیلای ظالمانه غرب را برای دنیا و عقبی خود نخواهد و مدیریت شیاطین را پس خواهد زد اما اگر خدای نکرده الگو دختران ما فلان سلبریتی، فلان شخصیت غیر الهی و غیر دینی شد؛ دیگر خطری برای غرب ندارد. باید با تمرکز در جهاد تبیین مورد انتظار مقام معظم رهبری در تمام بخش‌های رسانه ای و فضای مجازی کار کنیم. به دختران جوان و نوجوان نشان دهیم چگونه یک زن می‌تواند در عین اینکه مادری متعهد، مهربان و همسری دلسوز و فداکار است در حوزه‌های متعدد حضور داشته و فعال در اجتماع باشد.

مردانی با بیان اینکه انقلاب اسلامی الگوی سومی را برای زنان ترسیم کرد و زن مسلمان در صحنه‌های مختلف مقتدر و فعال است، عنوان کرد: الگوی سوم زن این را برای زنان ترسیم کرد که زن عفیف، بصیر و مشارکت کننده چه خانه دار، چه کارمند و چه استاد دانشگاه باشد، در سرنوشت خود و جامعه موثر است و تکیه گاه نظام اسلامی برای نیل به تمدن اسلامی محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد: سردمداران غربی که امروز شعار حمایت از زن سر می‌دهند اغلب در پرونده‌ خود فساد اخلاقی، تجاوز به حقوق زنان و به اسارت کشیدن ارزشهای انسانی و زنان جامعه دارند. باید به فمینیست‌های افسرده غربی گفت زمانی که عفت خود را می‌فروختید تا دیده شوید باید به این فکر می‌کردید که بعدها نمی‌توانید با هشتگ سازی آبرو، اعتماد و حقوق انسانی و اعتماد به نفس خود را بازگردانید.
 

وجود جنبش‌هایی مثل “می تو” اثبات می‌کند زن غربی در برابر هیاهوی لیبرال دموکراسی حتی تسلطی بر جسم خود هم ندارد 

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور معتقد است: آزادی زن و اساسا آزادی انسان در عبودیت معبود است که این ارزش الهی در تعریف الگوی سوم زن موجب تجلی است. وجود جنبش‌هایی مثل “می تو” و مشابه آن اثبات می‌کند زن غربی در برابر هیاهوی لیبرال دموکراسی حتی تسلط بر جسم خود هم ندارد چه برسد به افکار و اعتقادات و اندیشه‌های خود. اسلام تعالی زن را در آراسته شدن به علم و نه در برهنه شدن در برابر اغیار می‌داند. حجاب و پوش از جمله عالی ترین موضوعات است که در الگوی سوم زن مسلمان به او تعالی می‌بخشد.

مردانی در بخش دیگر سخنان خود به بیان خدمات متقابل انقلاب اسلامی و زنان به یکدیگر پرداخت و توضیح داد: هم نقش زنان مسلمان در ایران و پیروزی انقلاب اسلامی و تداوم آن در چهار دهه گذشته نقشی موثر بوده و هم خدماتی که انقلاب اسلامی برای زنان ارائه کرده و شانی که نظام مقدس جمهوری اسلامی برای زنان ما به ارمغان آورده است مثال زدنی است.

وی بیان کرد: اگر بخواهیم برای آغاز این حضور پر رنگ زنان در شکل گیری انقلاب اسلامی مثال بزنیم می‌توانیم به همراهی و تظاهرات زنان در مشهد مقدس در ۱۷ دی سال ۵۶ یا قبل از آن ۱۵ خرداد ۴۲ در تظاهرات زنان مسلمان در اعتراض به رژیم ستمشاهی اشاره کنیم. حضور مستقیم در مبارزات علیه رژیم ستم شاهی در دوران قبل انقلاب، همزمان با شکل گیری انقلاب اسلامی و پس از پیش روی انقلاب اسلامی نمونه‌های بارز این حضور است.

به گفته رئیس سازمان بسیج اساتید کشور، اولین شهیده مبارز و مجاهده زن در مبارزات و تظاهرات علیه رژیم ستمشاهی خانم محبوبه دانش آشتیانی است که در ۱۷ شهریور ۵۷ در میدان ژاله تهران به شهادت رسید.

مردانی به فعالیت زنان در پشت جبهه ایام دفاع مقدس نیز اشاره کرد و افزود: از تهیه غذا و توزیع بین تظاهرات کنندگان تا پرستاری از مجروحین در ابتدای انقلاب و پس از انقلاب اسلامی از جمله ایفای نقش زنان است. بالاتر از همه مصادیق، نقش اساسی زنان در پیروزی انقلاب اسلامی است که نقش تربیت نسلی است. زنان میدان دار انقلاب شدند و این نقش تربیتی و سازندگی زنان ایرانی را به خوبی می‌بینیم.

وی با بیان اینکه زنان و دخترانی که رضاخان سعی داشت حجاب آنها را بردارد امروز به مادران و تربیت کنندگان مجاهدینی تبدیل شدند که طومار سلسله پهلوی و نظام پادشاهی را در هم پیچیدند، ادامه داد: این نکات تاریخی را باید کسانی که امروز علیه حجاب توطعه می‌کنند، چه فریب خوردگان داخلی و چه کسانی که از خارج هدایت می‌شوند، بدانند. کسی که با ارزش و اعتقادات مردم ایران درافتد در این مسیرراه به جایی نخواهد برد. لذا انقلاب اسلامی الگوی جدی از مقام زن ترسیم کرد که این الگو سوم، الگوهای دست ساخته غرب و شرق را به چالش کشید.

رییس سازمان بسیج اساتید کشور، با اشاره به پیام مقام معظم رهبری در اسفند ۹۱ و بیان الگو سوم زن مسلمان، توضیح داد: ایشان در پیام تاریخی خود برای اولین بار مفهوم الگو سوم زن را در اسفند ۹۱ اینگونه بیان کردند که در تعریف غالب شرقی زن همچون عنصری در حاشیه و بی نقش در تاریخ سازی تعریف شده است و در تعریف غالب غربی زن به مثابه موجودی که ابزار جنسی برای مردان و در خدمت سرمایه داری است تعریف می‌شود و الگو سوم زن، زن نه شرغی و نه غربی است.

در بخش دیگر این همایش فائزه عظیم زاده اردبیلی دبیر علمی همایش، اظهار کرد: زن الگو سوم زنی خانه نشین نیست اما خانه داری را می‌ستاید، عمل می‌کند و مادری و همسری می‌کند.

وی تصریح کرد: زن الگو سوم در عرصه علم و اجتماع، جهاد علمی و تربیتی طلایه دار حرکت جامعه است و به جایی می‌رسد که بنیان گذار نظام جمهوری‌اسلامی می‌گوید قرآن کریم انسان ساز است و زنان نیز انسان سازند و اگر نگوییم تلاش زنان در پیش برد انقلاب اسلامی بیشتر از مردان نیست کمتر از مردان هم نیست.

عظیم زاده اردبیلی در بخش دیگر سخنان خود به بیان جزئیات همایش پرداخت و اظهار کرد: از ۱۴ دانشگاه معتبر کشور داوران این همایش به بررسی مقالات پرداختند. ۱۴۶ مقاله علمی به بررسی راه یافتند. ملاک داوری ما مدرک علمی، منسب و پست مقام سیاسی و اجتماعی نبوده بلکه ملاک ما محصول علمی بوده که به دبیرخانه همایش آمده و مورد برسی قرار گرفته است. استانداردهای علمی نگارش مقاله در سایت همایش است و مقالات برگزیده امروز تقدیر می‌شوند.

به گفته دبیر علمی این همایش هر مقاله در دو مرحله مورد داوری قرار گرفته است.

وی افزود: در مرحله سوم نیز بنده نظرات دو داور را “همگن” کردم به داوران ابلاغ شد. امروز در کنار برگزیدگان علمی، بانوانی را مورد تقدیر قرار می‌دهیم که ۴۲ سال مقاومت، شجاعت و حضور علمی و پرورش فرزندان، تربیت و مادری و همسری انجام داده‌اند. برخی نیز از همسران شهدا هستند و در عین حال اسوه علم و مقاومت اند. امروز نمونه های متجلی شده الگو سوم زن را معرفی می‌کنیم. هرچند عزیزان کثیری هستند که دارای این ویژگی اند و ما شاید آنها را نشناسیم. شعارمان این است زن طلایه دار عفت و زیست عفیفانه و افتخار در ساحت‌های مختلف برای به اهتزاز درآمدن پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023