اجتماعی

نحوه بهره‌مندی از مشوق‌های بیمه‌ای سازمان بهزیستی

سرپرست دبیرخانه اشتغال و کارآفرینی سازمان بهزیستی از پرداخت ۲۹۳ میلیارد تومان مشوق‌های بیمه‌ای برای ۲۸ هزار و ۵۰۶ مددجوی سازمان بهزیستی در سال ۱۴۰۱ خبر داد.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، محسن ایروانی با بیان اینکه به منظور فراهم آوردن انگیزه ایجاد فرصتهای شغلی بیشتر برای جامعه هدف و ترغیب کارفرمایان برای جذب آنان، مشوق حمایتی به عنوان  بیمه سهم کارفرما پرداخت می‌شود، گفت: در سال گذشته ۲۷ هزار و ۲۴۶ فرد دارای معلولیت با پرداخت اعتباری معادل ۱۹۶ میلیارد تومان از خدمات بیمه سهم کارآفرینی و خویش فرمایی  بهره‌مند شده‌اند.

وی در پاسخ به اینکه چه کارفرمایانی می توانند از این امتیاز بهره‌مند شوند، گفت: کارفرمایانی که نسبت به ­اشتغال جامعه هدف اقدام و حق بیمه آنان (سهم کارفرما) را به سازمان تأمین اجتماعی واریز و براساس قانون کار حقوق و دستمزد پرداخت کنند، بر اساس نتایج حاصل از جدول تعیین امتیازات کارفرمایان متقاضی و پس از تأیید کمیته اشتغال مشمول دریافت بیمه سهم کارفرما می‌شوند.

سرپرست دبیرخانه اشتغال و کارآفرینی سازمان بهزیستی در خصوص افرادی که می‌توانند از این طرح استفاده کنند، گفت: افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی اعم از گروه‌های افراد دارای معلولیت، زنان سرپرست خانوار و فرزندان آنها، زنان خودسرپرست و بد سرپرست، فرزندان بی سرپرست ترخیص شده از مراکزشبانه روزی، معتادین بهبود یافته در مراکز تحت نظارت سازمان بهزیستی، آسیب دیدگان اجتماعی و افراد در معرض آسیب که توسط حوزه اشتغال به کارفرما معرفی و بکار گمارده شده‌اند شامل این طرح می شوند.

ایروانی همچنین در خصوص پرداخت سهم بیمه خویش فرمایی مددجویان سازمان بهزیستی گفت: در این طرح به‌منظور تسهیلگری و تثبیت اشتغال مددجویان این سازمان حداکثر به میزان ۲۰ درصد حداقل مزد تعیین‌شده کارگر مشمول قانون کار در آن سال و به مدت پنج سال، مطابق دستورالعمل مربوطه به مددجوی خوداشتغال مذکور پرداخت‌ می شود.

وی  افزود: سال گذشته همچنین هشت هزار و ۲۱۳ نفر از جامعه هدف نیازمند نیز از این خدمات برخوردار شده اند که مبلغ ۶۲ میلیارد تومان برای بیمه سهم کارفرمائی و خویش فرمائی آنان پرداخت شده است.

سرپرست دبیرخانه اشتغال و کارآفرینی سازمان بهزیستی با بیان اینکه در بخشی دیگر از حمایت های سازمان بهزیستی یارانه ارتقاء کارائی افراد دارای معلولیت پرداخت می شود، تشریح کرد: بخشی از مجموع حقوق پرداختی (حداقل قانون کار) از طریق سازمان بهزیستی در قبال به کارگیری افراد دارای معلولیت به کارفرمایان بخش غیردولتی انجام می گیرد و تعیین میزان پرداخت یارانه ارتقاء کارآیی معلولان  بر اساس میزان شدت و تاثیر معلولیت در محدودیت کارآیی معلولان برای شغل در نظر گرفته شده از حداقل ۳۰ تا ۵۰ درصد قراردادکار و تا سقف حداقل حقوق و دستمزد قانون کار طبق جدول تعیین سطح معلولیت پس از تایید کمیته اشتغال وکارآفرینی به کارفرما قابل پرداخت است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی، ایروانی دبیرخانه اشتغال و کارآفرینی سازمان بهزیستی افزود: در سال ۱۴۰۱ مبلغ ۳۵ میلیارد تومان یارانه برای ارتقای کارایی افراد دارای معلولیت سه هزار و ۱۶۸ مددجوی سازمان بهزیستی پرداخت شده است.

 وی در پایان گفت: اجرای معافیت بیمه‌ای از طریق اتصال وب سرویس‌های سازمان بهزیستی و سازمان تامین اجتماعی  میسر شده است و در حال حاضر اطلاعات ۳۰ هزار نفر از افراد بهره مند از مشوق حمایتی به سازمان تامین برای بارگزاری در سامانه ارسال شده است.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023