گردشگری و سفر

نظارت بر ساخت و ساز محورهای گردشگری در اردبیل

مجله خبری آبادی 118/اردبیل رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل گفت: با عقد تفاهمنامه با میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قرار است نظام مهندسی بر ساخت و ساز مسیرها و محورهای گردشگری به ویژه اردبیل – سرعین نظارت کند.

میرزارحیمی در مراسم گرامیداشت روز مهندس در اردبیل اظهار کرد: در این مسیر برخی ساخت و سازها به شکل نامناسب و کم دوام با سازه‌های فاقد استانداردهای لازم احداث شده که تلاش خواهیم کرد سازندگان بنا در محورهای گردشگری را موظف به رعایت مقررات 2 هزار و 800 کنیم.

وی فعالیت دوره نهم نظام مهندسی را از 17 آبان امسال یادآور شد و تصریح کرد: در این مدت سعی شده تا با بنیاد مسکن و شهرک‌های صنعتی نیز تفاهمنامه همکاری امضا شود تا از ظرفیت نظام مهندسی در ساخت و سازها و توسعه بناهای استاندارد در مناطق روستایی و شهرک‌های صنعتی استفاده شود.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل به کاهش بروکراسی اداری با الکترونیکی شدن صدور مجوزها و ارائه خدمات در نظام مهندسی اشاره کرد و افزود: 2 رشته معماری و عمران سازمان نظام مهندسی هم اکنون به 7 رشته ارتقا یافته و سعی بر این است تا در ابعاد مختلف موضوع مهندسی ساختمان، بنا و نقشه‌برداری، برق، مکانیک و… مورد توجه قرار گیرد.

میرزارحیمی با انتقاد از برخی ساخت و سازهای 2 نقشه‌ای در سطح شهرهای استان خاطر نشان کرد: برخی ساخت و سازها خارج از ضوابط طرح تفصیلی و جامع است و هیچ همخوانی با این طرح‌ها ندارد که قطعا مجموعه‌های نظارتی سعی می‌کنند جلوی تخلفات این حوزه به ویژه ساخت و سازها را بگیرند.

وی مأموریت اصلی نظام مهندسی را ترویج ساخت و ساز اصولی منطبق بر معماری بومی و منطقه‌ای اعلام کرد و ادامه داد: با همکاری شهرداری برای سر و سامان دادن به نماهای ساختمانی در شهر اردبیل تفاهمنامه همکاری امضا شده تا از این به بعد جلوی نماهای ناهمگن شهری گرفته شود.

میرزارحیمی توجه به اقتصاد مهندسی و به کارگیری نیروهای جوان را در پروژه‌ها و طرح‌های مختلف یادآور شد و اضافه کرد: انتظار می‌رود در ساخت مسکن جهش تولید از ظرفیت مهندسان در حوزه‌های مختلف طراحی و اجرای سازه‌های مختلف استفاده شود.

وی با بیان اینکه نظام مهندسی هم در طراحی و هم بخش معماری، برق، مکانیک، نقشه‌برداری، مشاوره‌ها حتی لوله‌کشی گاز و… آماده ارائه خدمات به نهادهای مختلف است، بیان کرد: با توجه به اینکه استان اردبیل در گسل زلزله قرار دارد، الزام تأییدیه‌ آزمایشگاه ژئوتکنیک برای ساخت و سازهای بالای 4 طبقه مورد تاکید است.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل با رد شایعاتی مبنی بر استخدام نیرو با مصوبه هیئت مدیره گفت: تنها 2 نفر آن هم به عنوان نیروی جایگزین و نگهبان و سرایدار ساختمان جدید نظام مهندسی به کارگیری شدند و هیچ‌گونه جذب نیروی جدید در کار نبوده است.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023