اجتماعی

نظام پرداخت پزشکان تامین اجتماعی تغییر می‌کند

مدیرکل درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه پیشنهاد ما برای اصلاح نظام پرداخت پزشکان تامین اجتماعی در حال ارسال به هیئت مدیره است تا پس از تصویب در هیئت مدیره، مجوزهای لازم از سوی هیئت امنا صادر و به ما ابلاغ شود گفت: پس از ابلاغ مصوبه پیشنهادی مذکور، نظام پرداخت جدید را خواهیم داشت.

مهدی ناقوسی در گفت‌وگو با مجله خبری آبادی 118، در پاسخ به پرسشی مبنی بر راهکار تامین اجتماعی برای مقابله با مهاجرت پزشکان از مراکز ملکی این سازمان به علت تفاوت پرداختی که با سایر مراکز درمانی دولتی و خصوصی دارند اظهار کرد: نظام پرداخت ما به پزشکان بر اساس تعرفه دولتی است که ۹۰ درصدش را پرداخت می‌کنیم.

وی افزود: دولت مصوبه شورای عالی بیمه را به ما ابلاغ می‌کند، ولی از آنجاکه فاصله بین تعرفه دولتی با سایر تعرفه‌ها زیاد بود، جلسات کارشناسی متعددی برگزار شد که اکنون به جمع بندی رسیده و پیشنهاد ما در حال ارسال به هیئت مدیره است تا پس از تصویب در هیئت مدیره، مجوزهای لازم از سوی هیئت امنا صادر و به ما ابلاغ شود.

مدیرکل درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه پس از ابلاغ مصوبه پیشنهادی مذکور، نظام پرداخت جدید را خواهیم داشت و خدمات همکاران پزشک ما جبران خواهد شد گفت: از این رهگذر، حفظ و نگه‌داشت پزشکان را خواهیم داشت.

ناقوسی درباره میزان افزایش پرداختی‌ها اظهار کرد: فاصله میان پرداخت‌ها در مراکز درمانی تامین اجتماعی و سایر مراکز درمانی کم می‌شود. پیش بینی ما این است که تعرفه جدید یک تعرفه بینابینی میان تعرفه دولت و تعرفه نهادهای عمومی غیردولتی باشد که افزایش نسبتا خوبی دارد و امیدواریم بتوانیم پزشکان‌مان را راضی نگه داریم.

به گفته وی، اکنون امکان انجام اعمال جراحی از سوی پزشکان خارج از بیمارستان‌های ملکی در قالب پزشک مهمان نیز وجود دارد.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023