اجتماعی

نظر معاون وزیر کشور درباره ایجاد یک میلیون فرصت شغلی در سال گذشته

معاون وزیر کشور با بیان اینکه امسال ۱۰۰ همت تسهیلات برای خدمت رسانی به کسانی که در حوزه کسب و کار خرد فعال هستند، پیش بینی شده است، گفت: امید است این بودجه بتواند چراغ امید و نشاط را برای کسانی که در حوزه کسب و کار خرد فعال هستند، روشن کند.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، دکتر محسن کوشش‌تبار در همایش جشنواره تلاش با برکت اظهار کرد: سال ۱۴۰۱ تسهیلات و قرض الحسنه ای که در اختیار کسب و کارهای خرد و کوچک قرار گرفت از ۲۸ همت به ۱۰۲ همت رسید.

وی افزود: امسال ۱۰۰ همت تسهیلات برای خدمت رسانی به کسانی که در حوزه کسب و کار خرد فعال هستند، پیش بینی شده است. امید است این ۱۰۰ همت بتواند چراغ امید و نشاط را برای کسانی که در حوزه کسب و کار خرد فعال هستند، روشن کند.

کوشش تبار با اشاره به اینکه دولت اگر اعلام کرد که یک میلیون فرصت شغلی ایجاد می‌کند، در سال ۱۴۰۱، ۱۰۸ درصد عملکرد داشته است، ادامه داد: همین هدفگذاری برای سال ۱۴۰۲ انجام شده است البته به این معنا نیست که بخواهیم در پیگیری ریال به ریال اعتباراتی که توزیع می‌شود، کوتاهی کنیم. یقینا در مسیر حرکت خود توجه جدی داریم تا این اعتبارات در جای خود هزینه شود.

 معاون وزیر کشور در ادامه از دیگر اقدامات خوب را شناسایی رسته های فعالیت‌های اولویت دار در مناطق عنوان کرد و گفت: این رسته ها از استان و شهرستان گرفته تا بخش و دهستان شناسایی شده‌اند و مطابق با برنامه ریزی توزیع می‌شود.

وی در پایان با طرح این پرسش که چرا بنیاد برکت مورد توجه است و چرا بانک‌ها به خوبی در این مسیر فعالیت می‌کنند؟ گفت: دلیل اصلی نقش تسهیلگری است که در انسجام بخشی به فعالیت‌های کسب و کار داشتند و نقش آفرینی را تا اخرین حلقه امتداد دادند. پایداری این مشاغل برای ما مهم است. اقداماتی هم در وزارت کشور مد نظر بوده است که آن هم توجه به طرح‌های به زنجیره های ارزش راهبردی در استانها بوده است که به منظور افزایش بهره وری و حمایت از جانمایی درست حلقه های مفقوده در مسیر زنجیره های ارزش به عنوان هدف راهبردی به استانداران ابلاغ کردیم. این کار مشارکتی است که انتظار داریم بنیاد برکت کمک کند.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023