جامعه شهری

نقش دولت در تعادل‌بخشی بازار/ ضرورت ایجاد سامانه جامع کنترل و نظارت بر تولید و توزیع اقلام

استاندار تهران با تأکید بر نقش دولت در تعادل‌بخشی بازار، ایجاد سامانه جامع کنترل و نظارت بر تولید و توزیع اقلام را ضروری دانست.

 به گزارش مجله خبری آبادی 118، علیرضا فخاری درجلسه ستاد تنظیم بازار استان تهران لزوم کنترل شبکه توزیع، نظارت و کنترل بر کلیه مراحل تولید، توزیع و فروش اقلام را از وظایف اصناف و بازاریان دانست و با تأکید بر عدم دخالت دولت در این موارد، از مسئولین ذیربط خواست تا کلیه امور را به خود اصناف و بازاریان سپرده و دولت به وظیفه اصلی خود یعنی تعادل بخشی بپردازد.

وی با بیان اینکه این جلسات باید در بازار و بین اصناف تشکیل شود تا آنها به صورت تخصصی کنترل اوضاع را در دست بگیرند، گفت: در تمام دنیا دولت ها نقش متعادل سازی تولید، توزیع و فروش کالا را به عهده دارند اما وظیفه اصلی بر دوش بازاریان است.

استاندار تهران تحلیل های اشتباه و خلاف واقع که عموما ناشی از عدم اشراف مسئولین به جریانات بازار است را عامل اصلی التهاب بازار عنوان کرد و با اشاره به اینکه نظام بازار توسط مردم و بازاریان تعیین می‌شود و دولت نباید دخالتی در آن داشته باشند، افزود: بازار و اصناف برای خود یک سخنگو مشخص کنند تا با اشرافی که به اوضاع و امور بازار دارد و با زبان مردم با آنها سخن بگوید و مردم را در جریان امور بازار قرار دهد. 

فخاری کنترل و نظارت بر تولید و توزیع اقلام را منوط به وجود سامانه جامع و دقیق دانست که میزان تولید و مراحل توزیع در آن ثبت شود تا بتوان مرحله به مرحله آن را رصد کرده و بر اوضاع تسلط داشت.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، وی با بیان اینکه اگر ما از میزان تولید و نحوه توزیع  باخبر باشیم می‌توانیم با سنجش میزان نیاز بازار، کمبودها را با روش های دیگر جبران کرده و بازار را کنترل کنیم، گفت: با این روش و رصد سامانه اگر کسی قصد ایجاد اخلال در بازار را داشته باشد، دستگاه هایی که وظیفه امنیت اقتصادی جامعه را بر عهده دارند به موضوع ورود کرده و با خاطیان برخورد خواهند کرد.

انتهای پیام 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023