اجتماعی

نقش پررنگ مسائل فرهنگی در کاهش نرخ باروری و افزایش سقط جنین

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده گفت: هر کشوری می‌تواند به جمعیت جوانش به عنوان یک قدرت بزرگ، پشتوانه و سرمایه‌ای که قابل مقایسه با هیچ سرمایه دیگری نیست، نگاه کند.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، انسیه خزعلی در برنامه زنده تلویزیونی “به خانه برمی‌گردیم” که در آستانه روز ملی جمعیت با موضوع “جوانی جمعیت” در شبکه پنج سیما برگزار شد، به ارائه راهکارهای خروج از چالش‌های جمعیتی کشورمان از جمله سقط جنین پرداخت و گفت: یکی از مواردی که می‌تواند از سیر نزولی جمعیت پیشگیری کند، جلوگیری از سقط جنین‌های غیرقانونی در کشور است که متاسفانه آمار چشمگیری در طول سال دارد.

وی با اشاره به اینکه جوانی جمعیت موجب قدرت یک کشور است، افزود: هر کشوری می‌تواند به جمعیت جوانش به عنوان یک قدرت بزرگ، پشتوانه و سرمایه‌ای که قابل مقایسه با هیچ سرمایه دیگری نیست، نگاه کند.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده با تاکید بر اینکه مسئله فرهنگی، بیشترین نقش را در کاهش نرخ باروری و افزایش سقط جنین ایفا می‌کند، خاطرنشان کرد: در کنار عوامل اقتصادی، اشتغال و مسکن که باید برای رشد جمعیت درنظر گرفته شود، ما نیاز به بازسازی و بازنگری فرهنگی در مقوله مهم فرزندآوری داریم.

بنا بر اعلام روابط عمومی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، در این گفتگوی ویژه، با عنایت به مطالبه رهبر انقلاب در بحث جمعیت، مسائل مختلفی در خصوص ارتقای کمی و کیفی جمعیت مطرح شد و توسط خزعلی مورد واکاوی قرار گرفت.‌

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023