اجتماعی

نیمی از سایبان چتر حمایتی کمیته امداد در قرق زنان بی سرپرست/ اعطای تسهیلات اشتغال به ۷ دهک

مجله خبری آبادی 118/سمنان به گفته معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد کشور در سفر به استان سمنان نیمی از افراد تحت پوشش این نهاد حمایتی در سطح کشور را زنان بی سرپرست تشکیل می دهند.

حسین خدرویسی، در سفر به استان سمنان اظهار کرد: در مجموع از  دو میلیون و ۴۷۰ هزار خانوار بیش از  یک  میلیون و ۲۰۰ هزار نفر را زنان سرپرست خانوار تشکیل می‌دهند.

وی معادل با اشاره به جمعیت ۵ میلیونی تحت پوشش کمیته امداد در سراسر کشور ادامه داد: امسال برای این افراد تسهیلات و امتیازات ویژه‌ای در نظر گرفته شده است.

وی از اشتغالزایی به عنوان یکی از مهمترین هدفگذاری های این نهاد نام برد و افزود: در نهاد کمیته امداد برای خدمت‌رسانی به محرومین سیاست‌گذاری‌هایی درسرفصل‌های مختلف کشور طراحی و اجرا شده که یکی از این سیاست‌ها ایجاد اشتغال برای نیازمندان است که برای کل کشور ایجاد ۵۰۰ هزار فرصت شغلی و به طور خاص برای استان سمنان ۵ هزار و ۱۰۰ شغل هدف‌گذاری شده است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد کشور اضافه کرد: اهدای جهیزیه برای دختران تحت پوشش کمیته امداد و زنانی که قصد ازدواج مجدد را دارند به تعداد ۱۰۰ هزار سری در سال ۱۴۰۲ در نظر گرفته شده که در استان سمنان یک هزار سری از  جهیزیه شامل ۵ قلم کالای تولید داخلی (یخچال، تلویزیون، جاروبرقی، اجاق گاز و ماشین لباسشویی) به استان سمنان اختصاص یافته است

وی از اهدای ۸۲ هزار سری جهیزیه به نوعروسان و افراد واجد شرایط در سال گذشته خبر داد و تصریح کرد: تامین مسکن نیازمندان نیز از سیاست‌های محوری دولت سیزدهم است و با تعامل  و هماهنگی با وزارت راه و شهرسازی و بنیاد مسکن این قشر نیز از مسکن مناسب بهره‌مند خواهند شد که در همین راستا، بیش از ۲۰ هزار واحد مسکونی برای مددجویان تا پایان سال در کشور افتتاح خواهد شد.

وی به بهره گیری از روش های نوین در شناسایی و خدمات دهی به مددجویان، اشاره و خاطرنشان کرد: سامانه  امداد هوشمند کمیته امام خمینی به عنوان سامانه سها برای ارائه خدمات مطلوب به مددجویان و نیازمندان ایجاد شده که بتوانند به صورت غیرحضوری از خدمات مناسب بهره‌مند شوند و همچنین به بیش از ۲۰ پایگاه اطلاعاتی کشور متصل است که می‌تواند نیازمندان را به صورت هوشمند شناسایی کند.

وی گفت: یکی از تسهیلاتی که در قانون بودجه سال جاری برای مددجویان در نظر گرفته شده معافیت از پرداخت هزینه آب و برق و گاز است که البته مشروط به رعایت الگوی مصرف بوده و از ابتدای سال محاسبه خواهد شد.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی (ره) به جمعیت تحت پوشش این نهاد حمایتی در استان پرداخت و بیان کرد: در مجموع ۳۴ هزار نفر، دربرگیرنده ۱۷ هزار خانوار در استان سمنان، تحت پوشش کمیته امداد هستند.‌

وی به تنوع خدمات ارائه شده در کمیته امداد اشاره و اظهار کرد: در مجموع ۱۲۰ خدمت برای مدد جویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) طراحی شده است که بر محوریت توانمند سازی و اشتغال متمرکز است.‌

خدرویسی به حمایت های این نهاد از افراد جویای کار، اشاره و تصریح کرد: ۵ دهک اولیه ( به صورت عام ) و دهک های ۶ و ۷ با تایید کمیته امداد می توانند از تسهیلات اشتغال بهره مند شوند.

معاون کمیته امداد کشور از کمیته امداد امام خمینی (ره) استان سمنان ، به عنوان یکی از ادارات کل برتر کشور نام برد و گفت: تلاش داریم تا با انجام حمایت های مختلف در حوزه های مسکن، اشتغال، جهیزیه، درمان و .. کمک شود تا جایگاه برتر استان‌ حفظ شود.

وی به تمجید از کمک های مردمی در استان پرداخت و اظهار کرد: وجود خیرین و نیکوکاران ، ظرفیتی ارزشمند برای استان سمنان محسوب می شود.‌

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023