گردشگری و سفر

هتل‌های سازگار با محیط‌ زیست چه ویژگی‌هایی دارند؟

مجله خبری آبادی 118/خراسان رضوی بسیاری از هتل‌هایی که دارای ویژگی‌های سازگاری با محیط زیست است، در شهرهای کانادا، لاهور پاکستان، مدلین کلمبیا، بوگوتا پایتخت کلمبیا و اکورهولنی و ژوهانسبورگ در آفریقای جنوبی و همچنین مونیخ قرار دارد اما هر کدام از این هتل‌ها در جایگاه خاصی از این منظر تعریف شده است.

به نقل از یورونیوز، سفر با آگاهی از بحران آب‌وهوا همیشه آسان یا ساده نیست و در مواجهه با شرایط اضطراری حتی بی‌میل‌ترین افراد را مجبور به توجه می‌کند.

کسانی که می‌خواهند به کاوش در جهان ادامه دهند، باید قبل از رزرو تعطیلات خود تحقیقات بسیار بیشتری نسبت به گذشته انجام دهند. ممکن است در صورت امکان به جای هواپیما از قطار استفاده کنید اما آیا به میزان پایداری اقامتگاه خود فکر کرده‌اید؟ در ذیل پنج شهر با بیشترین هتل‌های پایدار در جهان آمده است.

ونکوور، کانادا

یافتن محل اقامت پایدار در شهر ونکوور که ۴۴ درصد از هتل‌های آن سازگار با محیط‌ زیست است، بسیار آسان است. تعجب نخواهید کرد که این شهر کانادایی ادعای مقام اول را داشته باشد زیرا این ونکوور سال گذشته به‌ عنوان سبزترین شهر جهان انتخاب شده است. ونکوور به دلیل تلاش‌هایش برای کاهش ردپای کربن و افزایش بازیافت از ۴۰ به بیش از ۶۰ درصد تنها در یک دهه مورد تحسین قرار گرفته است.

این هتل‌ها در زمینه بازیافت بسیار موفق بوده و در آن تولید زنبور عسل و منوی ارگانیک و گزینه‌های یک بار مصرف برای غذاخوری‌ها بسیار مهم است.

استکهلم، سوئد

استکهلم دومین شهر با پایدارترین هتل‌های جهان در اروپاست و با هدف تبدیل‌ شدن به سوخت بدون فسیل تا سال ۲۰۴۰، این شهر در حال حاضر یکی از سبزترین شهرهای اروپا و پیشگام در توسعه پایدار محسوب می‌شود.

بیش از ۴۰ درصد از ۲۱۶ هتل آن نشان پایداری را دریافت کرده‌اند. هتل الیت ادن پارک یکی از اولین اقامتگاه‌هایی است که در پایتخت سوئد موفق به دریافت عنوان «پیشرو در انرژی و طراحی محیطی» شده است. این هتل اخیرا برای تشویق میهمانان به استفاده از روش‌های حمل‌ونقل سبزتر نقاط شارژ خودروهای الکتریکی را در پارکینگ خود معرفی کرده است.

هتل‌های سازگار با محیط‌ زیست چه ویژگی‌هایی دارند؟

تورنتو، کانادا

کشور کانادا در مورد هتل‌های پایدار بسیار خوب عمل کرده و در حال حاضر ۲۵ درصد از هتل های تورنتو، شهر مهم دیگری در این کشور، به‌ عنوان هتل‌های دوستدار محیط‌ زیست فهرست شده‌ است.

هتل با «زباله صفر» برای کسانی که سعی در کاهش رد پای کربن خود دارند، جالب است زیرا این هتل متعهد است ۸۵ درصد از زباله‌های خود را از محل دفن زباله نجات دهد و یک مرکز کمپوست‌سازی هم در خود دارد. غذای آن نیز کاملا از کشاورزان محلی در شعاع ۱۰۰ کیلومتری ساختمان تهیه می‌شود. این هتل نمونه‌ای از معماری پایدار است که فضای داخلی و نمای بیرونی آن از چوب نارون ساخته شده است.

کلگری، کانادا

بیش از ۲۳ درصد از هتل‌ها در شهر کلگری پایدار است زیرا در این اقامتگاه‌ها بازیافت کارآمد، محصولات محلی و شیوه‌های صرفه‌جویی در انرژی ارائه می‌شود.

برای به حداقل رساندن مصرف انرژی هتل «لو ژرمن» به گرمایش و سرمایش زمین گرمایی روی آورده تا اتاق‌های خود را در دمای عالی نگه دارد و در عین حال از سوخت‌های فسیلی دور باشد.

ادمونتون، کانادا

شهر ادمونتون کانادا در این لیست رتبه چهارم را به خود اختصاص داده و بیش از ۲۲ درصد از هتل‌های آن دوستدار محیط‌ زیست است. 

این شهر پایدارترین شهر در کل کشور در نظر گرفته می‌شود.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023