اجتماعی

هدایت آسیب‌دیدگان اجتماعی به گرمخانه‌ها

شهردار منطقه ۱۹ گفت: گرمخانه مهر منطقه به صورت شبانه روزی با گشت‌های سیار حامی شهر در معابر و فضاهای بی دفاع شهری آماده پذیرش افراد بی خانمان و کارتن خوابها است.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، تورج فرهادی افزود: در چند روز اخیر با کاهش دمای هوا ظرفیت گرمخانه این منطقه افزایش یافته و به طور میانگین در طول شب ۱۷۰ مددجو و آسیب دیده شناسایی و نسبت به تشکیل پرونده و ارائه خدمات مددکاری و روانشناسی اقدام می شود.

او با بیان اینکه واحدهای گشت به هدایت آسیب‌دیدگان اجتماعی به گرمخانه‌ اقدام می‌کنند، ادامه داد: در این طرح همچنین ضمن شناسایی نقاط آسیب خیز و فضاهای بی دفاع شهری، برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی به این مکان ها رسیدگی می کنند.

این مسئول با اشاره به رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در پذیرش و استقرار مددجویان گرمخانه اشاره کرد و گفت: مددجویان پس از استحمام و دریافت لباس در گرمخانه مستقر و از غذا، ویزیت پزشکی و دیگر خدمات بهره مند می شوند.

شهردار منطقه با بیان اینکه بعضی از این افراد خود به گرمخانه مراجعه می کنند بیان کرد: برخی از این افراد تمایل ندارند از جایی که هستند جابجا شوند و ترجیح می‌دهند به گرمخانه مراجعه نکنند که برای ساماندهی آنها یک دستگاه اتوبوس ویژه به صورت شبانه در نظر گرفته شده تا این افراد با اسکان موقت در آنجا دچار مشکل نشوند.

براساس این گزارش شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده افراد بی سرپرست و کارتن خواب با شماره تلفن فوریت‌های خدمات اجتماعی ۱۳۷ تماس برقرار کنند تا گشت‌های ویژه بلافاصله به محل اعزام و مددجویان را به مددسراها انتقال دهند.

 به گزارش شهر، گرمخانه مهر در بزرگراه آزادگان، مسیر شرق به غرب ورودی بزرگراه شهید کاظمی، دسترسی محلی، جنب موتوری سنگین، با ظرفیت ۱۵۰ نفر به افراد بی خانمان خدمات ارائه می دهد.

انتهای پیام 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023