جامعه شهری

هدف‌گذاری شهرداری برای تشکیل کارگروه‌‎های زنان و خانواده در محلات پایتخت

مدیرکل امور زنان و خانواده شهرداری تهران از هدف‌گذاری مدیریت شهری برای توسعه مشارکت محله‌محور به عنوان زمینه شکل‌گیری و تقویت کارگروه‌های زنان در محلات خبر داد.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، مریم اردبیلی با تأکید بر اینکه ایده‌های متخب رویداد «ریحان‌شهر» در فرآیند راهبری و تسهیل‌گری قرار گرفته‌اند، اظهار کرد: برخی از این طرح و ایده‌ها توسط متقاضیان و با کمک اساتید راهنما و ناظران علمی پروژه‌ها، اصلاح و اجرایی شده است. تعدادی از مجریان رویدادهای گذشته، در حال حاضر تسهیلگر و راهبر پروژه‌های یک منطقه شده‌اند و برای پروژه‌ها و ایده‌های مشترک، میز کار تخصصی تشکیل داده‌اند تا در قالب انتقال تجارب، متقاضیان به اصلاح و توسعه طرح‌های پیشنهادی بپردازند.

مدیر کل امور زنان و خانواده شهرداری تهران در خصوص نحوه استفاده از تجربیات افراد منتخب، گفت: تجربه افراد منتخب برای ما دارای اهمیت زیادی است؛ بنابراین از ظرفیت افراد منتخب در جلسات مختلف انتقال تجارب، بهره‌مند می‌شویم. همچنین در نظر داریم تا از محتوای آموزشی، مستندات اجرایی و فرآیند کاری آن‌ها در قالب یک کتاب کار استفاده کرده و این کتاب را در اختیار گروه‌های جدید و فعالان و کنشگران بالقوه قرار دهیم.

وی اعلام کرد: این افراد از مشاوره‌های علمی و تخصصی برای توسعه فعالیت‌شان به صورت مستمر استفاده می‌کنند و از ظرفیت، تخصص و توانمندی آنها در پیشبرد برنامه‌های مختلف شامل جشنواره‌ها، رویدادها، اختصاص فضای اشتراکی استفاده می‌شود.

بر اساس گزارش سایت شهر، اردبیلی در پایان با تأکید بر اینکه قصد داریم تا با تشکیل میزهای تخصصی کار برای پروژه‌های ویژه، تیم‌سازی برای طرح‌های مشترک، برگزاری نشست‌های تخصصی با مجریان و نهادهای دولتی و مردمی نسبت به توسعه فعالیت گروه‌ها و همچنین توسعه مشارکت محله‌محور اقدام کنیم، بیان کرد: این مهم سبب کشف استعدادهای مشارکت محور در محلات خواهد شد که در نهایت منجر به شکل‌گیری و تقویت کارگروه های زنان و خانواده در محلات می‌شود.

انتهای پیام 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023