جامعه شهری

هماهنگی جهت برگزاری کنگره ملی سرداران و۱۲۰۰۰شهید استان تهران/برگزاری یادواره شهدا در دبیرستانها

استاندار تهران گفت: هماهنگی جهت برگزاری کنگره ملی سرداران و ۱۲۰۰۰ شهید استان تهران تسریع می‌شود.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، جلسه کنگره ملی سرداران و ۱۲۰۰۰ شهید استان تهران با حضور علیرضا فخاری استاندار تهران، حجت‌الاسلام و المسلمین شاهچراغی، سردار ذوالقدر فرمانده سپاه سیدالشهدا(ص)، محسن نایبی معاون امنیتی و انتظامی استاندار، کیهان مدیرکل استاندار و فرمانداران استان تهران  و دیگر اعضا برگزار شد. 

استاندار تهران و رئیس ستاد بزرگداشت کنگره ملی شهدای استان تهران اظهار کرد: در قبال شهدا  تکالیفی داریم که باید ادای دین را انجام دهیم، مقام والای شهدا فرصتی بود که خداوند برای قشر خاصی فضا را باز کرد که البته همچنان این فضاها موجود است فقط میدان عوض شده و امروز برای به دست آوردن مقام شهدا همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند، حفظ و راه و رسم کردار و عمل شهدا کمتر از خود شهید نیست و بنابراین نقطه امیدی است که خداوند ما را هم در مسیر شهدا قرار دهد.

وی خاطرنشان کرد: پیش نیاز این رویداد بزرگ فرهنگی این است که ما بتوانیم فضا را به لحاظ داشتن یک اجماع عملی و نظری آماده کنیم تا جامعه این فیض ناشی از روح شهدا را برداشت کند و به این باور برسند که این جامعه به برکت روح شهدا پابرجاست.

استاندار تهران افزود: باید برای ارزیابی عملکردها و فضاهای مربوط، محتوا و تمام موضوعاتی که در دستور کار است تاریخی مشخص گردد تا بتوانیم نقاط قوت و ضعف را شناسایی کنیم و سازمان های ذی‌ربط همکاری لازم را به عمل آورند تا این اقدام صورت پذیرد و جلسات مجزا با دستگاه های ذی‌ربط برگزار و تقسیم کار شود. 

فخاری سپس گفت: فرهنگ فرمانده گردان ها و گروهان‌ها باید زنده نگه داشته شود و همایش برای آنها برگزار شود تا از این الگوها در حیات امروز جامعه استفاده شود و فرمانداران استان به عنوان روسای ستادها در این رویداد با ارزش در سطح شهرستان به طوری جدی ورود پیدا کنند و ظرفیت سازی لازم را در دستور کار قرار دهند. 

در ادامه سردار احمد ذوالقدر فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا (ع) استان تهران و دبیر کنگره ملی شهدای پایتخت ضمن ارائه گزارش از اقدامات صورت پذیرفته در کنگره گفت:  ۶۰ درصد از  آثار شهدا به روزرسانی و در گنجینه حفظ شده است و یادواره های شهدا در شهرستان های استان تهران برگزار شده است.

 وی افزود: ۶۳ عنوان ویژگی برشماری شده است و از جمله تجلیل از خانواده شهدا و امام بزرگوار به عنوان پدر شهدا تجلیل می‌شود و همچنین یک میلیون جلد کتاب پیرامون شهدا جمع آوری شده است.
 
بر اساس گزارش روابط عمومی استانداری تهران، وی عنوان کرد: امسال تمام دبیرستان های دخترانه و پسرانه یادواره شهدا برگزار می کنند و در طول سال گذشته در استان تهران با ۲۱۰۰۰ خانواده شهید دیدار به عمل آمد.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023