گردشگری و سفر

همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری گیلان در رشت برگزار می‌شود

مجله خبری آبادی 118/گیلان اولین همایش و نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری گردشگری گیلان که از ۲۳ تا ۲۶ آبان‌ماه در تالار مرکزی رشت برگزار می‌شود.

ولی جهانی در نشست خبری امروز به ‌مناسبت برگزاری اولین همایش و نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری گردشگری گیلان، اظهار کرد: این استان از مقاصد مهم گردشگری کشور است و افزایش ۵۰ درصدی صدور موافقت اصولی صادر شده در نیمه نخست امسال نسبت به دوره مشابه سال گذشته نشان‌دهنده مواجهه گیلان با حجم بالای سرمایه‌گذاری است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان افزود: اولین همایش و نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری گردشگری گیلان که از ۲۳ تا ۲۶ آبان‌ماه در تالار مرکزی رشت برگزار می‌شود، نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری با ۶۰ غرفه با مشارکت چند شهرداری از شهرهای مختلف در تالار مرکزی برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه تاکنون سرمایه‌گذارانی با حجم سرمایه‌گذاری یک هزار میلیارد تومان نیز به استان ورود کرده‌اند، گفت: گیلان کوچک با ظرفیت‌های ساحلی و جنگلی دارای فرصت‌های غنیمتی برای سرمایه گذاری است؛ از این‌رو این همایش و نمایشگاه، فرصتی انسجام یافته برای ارتباط بین بخش خصوصی و دولتی تلقی می‌شود.

جهانی بیان کرد: همایش یادشده برنامه‌ریزی برای انجام سرمایه‌گذاری‌های هدفمند است و برهمین اساس بناست طبق نیاز هر شهرستان مجوز سرمایه‌گذاری صادر شود و بدین منظور با مدیران ارشد استان، ۵۲ شهرداری، فرمانداران و بخشداران گیلان جلسات متعددی برگزار و ۵۰ فرصت سرمایه گذاری در بخش طبیعی و تاریخی از شهرداری‌های استان احصا شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان بیان کرد: گیلان فرصت بی بدیل برای سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری محسوب می‌شود که با توجه به ظرفیت‌های آن بایستی به نحوه شایسته از آن استفاده کرد.

حمیدرضا امام پناهی، فرماندار شهرستان رشت نیز در این نشست برگزاری همایش و نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری گردشگری گیلان را غنیمتی ارزشمند در حوزه سرمایه‌گذاری برای گردشگری عنوان کرد و گفت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده بناست تا فرصت‌های سرمایه‌گذاری هر شهرستان در قالب بسته‌های سرمایه گذاری ارائه شود و موانع، برای صدور مجوز با کمک حوزه معاونت اقتصادی، فرمانداران و مدیران کل مربوطه احصاء، بررسی و اقدامات موثری برای رفع آنها انجام شود.

وی گیلان را فرصتی بی بدیل برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری دانست و گفت: زمانی می‌توانیم بگوییم گیلان در بحث گردشگری موفق است که ماندگاری گردشگر در استان را افزایش دهیم و این ماندگاری بدون سرمایه گذاری بخش خصوصی محقق نمی‌شود. هرچقدر ماندگاری گردشگر در استان افزایش یابد، اشتغالزایی در استان نیز بالا می‌رود و سبد درآمدی خانوار ارتقا می‌یابد و همچنین باید فرصت اشتغال‌زایی در روستاها را بیش از پیش فراهم کنیم.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، همایش و نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری گردشگری در گیلان در قالب ۶۰ غرفه با حضور مسئولان استانی و کشوری از ۲۳ تا ۲۶ آبان در تالار مرکزی رشت برگزار می‌شود.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023