جامعه شهری

هیئت چینی وارد پایتخت شد/ انتخاب اتوبوس‌ها با نظر کارشناسان طی روزهای آینده

شهردار تهران از ورود هیأت کارشناسی چینی برای نهایی کردن مذاکرات مربوط به خرید اتوبوس‌های جدید با سوخت پاک خبر داد.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، علیرضا زاکانی شهردار تهران درباره آخرین وضعیت خرید ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس ۱۲ متری و ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس ۱۸ متری با سوخت پاک، اظهار کرد: در حال حاضر در مرحله انتخاب شرکت‌های تولیدکننده و انتخاب نوع اتوبوس‌ها هستیم.  

شهردار تهران همچنین تصریح کرد: ما در سفر به چین از پنج شرکت تولید کننده بازدید داشتیم. سه شرکت تولیدکننده اتوبوس، یک شرکت تولیدکننده وَن و دیگری تولید کننده سواری بود.

وی با بیان اینکه برای انتخاب اتوبوس‌های جدید تهران منحصر به این پیشنهادات باقی نمانده و در حال بررسی دیگر پیشنهادات نیز هستیم، یادآور شد: یک تیم کاری برای نهایی کردن مذاکرات از چین وارد ایران شده است. تلاش می‌کنیم تا در روزهای آینده با اعمال نظر کارشناسی، انتخاب اتوبوس‌ها نهایی شود.

زاکانی درباره تأمین اعتبارات ارزی خرید این اتوبوس‌ها نیز بیان کرد: امیدواریم مدل تأمین مالی مورد نیاز هم با کمک و مصوبات بانک مرکزی به نتیجه برسد و در آینده نزدیک بتوانیم اتوبوس‌ها، تاکسی‌ها و ون‌های برقی جدید را در سطح شهر ببینیم.

شهردار تهران درخصوص آخرین وضعیت تأمین ۷۹۱ دستگاه واگن مترو توسط طرف چینی نیز گفت: طراحی این واگن‌ها از یک سال گذشته دنبال شد تا عقب‌ماندگی‌ها جبران شود. به این ترتیب توانستیم زمان تولید اولین سری از واگن‌ها را با موافقت طرفین از ۲۳ ماه به حدود یک‌سال کاهش دهیم. همان‌طور که قبلاً اعلام شد سال آینده اولین رام‌ وارد تهران می‌شود.

بر اساس گزارش سایت شهر تهران، وی در خاتمه تصریح کرد: در حال حاضر قرار داد تولید واگن‌ها وارد مرحله اجرایی شده و بر اساس متن قرارداد، باید اولین رام‌ کامل قطار در زمان مقرر به تهران تحویل داده شود.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023