جامعه شهری

هیچ درآمدی برای راه اندازی مجتمع‌های ایستگاهی مترو به ثبت نرسیده است

رئیس کمیته شفافیت شورای شهر تهران گفت: برای راه اندازی مجتمع های ایستگاهی مترو هیچگونه درآمدی محقق نشده و به ثبت نرسیده است.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، احمد صادقی در یکصد و نود و نهمین جلسه شورای شهر تهران در جریان بررسی گزارش عملکرد تبصره‌های بودجه ۶ ماه نخست سال ۱۴۰۲ با بیان اینکه برای راه اندازی مجتمع های ایستگاهی هیچگونه درآمدی محقق نشده و به ثبت نرسیده است، گفت: شهرداری تهران بر اساس تبصره چهارم موظف است در راستای توسعه مبتنی بر حمل و نقل عمومی ترتیبی اتخاذ کند تا درآمد حاصل از فروش یا واگذاری مجتمع های ایستگاهی مترو، صرفاً به توسعه و تکمیل خطوط و ایستگاه های مترو توسط شرکت راه آهن شهری تهران و حومه اختصاص پیدا کند، اما هیچگونه درآمدی در این بخش محقق نشده است.

وی افزود: با این وجود که درآمدی حاصل نشده، در اصلاحیه بودجه برای این بخش درخواست درآمد نیز صورت گرفته است. یک نفر در شهرداری بگوید که چرا درآمدی از این محل حاصل نشده است؟

صادقی با اشاره به رعایت سقف در کمک به مؤسسات عام المنفعه در شهرداری تهران، گفت: در مرکز حقوقی شهرداری تهران ۳۲ مورد پرونده قضایی تشکیل و منجر به پرداخت دیه یا خسارت جمعاً به مبلغ ۲ میلیارد و ۵۴۰ میلیون تومان شده است.

در ادامه مهدی اقراریان رئیس کمیته نظارت و حقوقی شورای شهر تهران نیز با بیان اینکه شهر گران اداره می شود، گفت: قیمت های تمام شده در شهر مقرون به صرفه نیست و شهر از محل عوارضی که مردم پرداخت می کنند، اداره می شود؛ لذا باید بهای خدمات و قیمت تمام شده مشخص باشد تا شفافیت در ارائه خدمات را شاهد باشیم.

وی با تأکید بر اینکه نمی توان شهر را با جیب مردم اداره کرد و در برخی شرکت ها بیش از مبلغ مصوب، حقوق پرداخت شود، اظهار کرد: شهرداری تهران باید اعلام کند کدامیک از شرکت ها بالاتر از مبلغ مصوب، حقوق پرداخت می کند.

در ادامه مجید باقری معاون برنامه ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهرداری تهران نیز از تبادل هزار و ۷۱۶ تفاهم‌نامه شهرداری خبر داد و افزود: امسال در این زمینه اقدام جهادی اتفاق افتاد؛ تبادل تفاهم‌نامه‌ها در سالهای قبل تا آبان ماه زمان می‌برد، اما بر اساس تأکیدات انجام شده، تلاش بر این بود که کار ویژه‌ای انجام شود؛ لذا بخش قابل توجهی از آن در اردیبهشت ماه تبادل و در سامانه نیز ثبت شد.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023