جامعه شهری

واکنش زاکانی به عدم ثبت رقم ۱۷۰۰۰میلیاردی در سامانه شفافیت/ نوسازی ون‌ها و تاکسی‌های پایتخت

شهردار تهران به عدم ثبت رقم ۱۷ هزار میلیارد تومان در سامانه شفافیت شهرداری تهران واکنش نشان داد و گفت: این ۱۷ هزار میلیارد تومان فاصله بین تخصیص اولیه اعتبار با گام سوم یعنی به هزینه نشاندن پروژه‌هاست. به همین دلیل در طول سال مالی دولت و دستگاه‌های اجرایی پایان اردیبهشت ماه برای نشستن هزینه در حساب‌ها مشخص می‌شود.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، علیرضا زاکانی در حاشیه آیین بهره‌برداری از زیرگذر کوهک و راست‌گرد پل گلها در جمع خبرنگاران گفت: یکی از موضوعاتی که بر آن تاکید  می شود توسعه زیرساخت های عمومی شهر و افزایش ناوگان حمل و نقل عمومی است. بر همین اساس به کیفی سازی و برقی سازی نیز توجه ویژه داریم. مسیری برای شهر تهران هموار شده که دو هزار و ۵۰۰ دستگاه اتوبوس از داخل کشور خریداری کنیم.

وی افزود: از این تعداد ۵۰۰ دستگاه برقی است؛ برنامه مدیریت شهری بر ۳۰۰۰ دستگاه بود که تا امروز قرارداد ۲۵۰۰ دستگاه منعقد شده و علاوه بر این ۲۰۰۰ دستگاه اتوبوس نیز وارد خواهد شد. اتوبوس ها به تدریج وارد ناوگان می‌شود و عملاً فضای شهر به حد نصابی می‌رسد که بی‌سابقه است.

وی با بیان اینکه نوسازی ون‌ها و تاکسی‌ها نیز به صورت جدی در دستور کار مدیریت شهری است، گفت: در همین راستا همت وزیر صمت با اراده رئیس‌جمهور، وزیر نفت و وزیر نیرو و با حمایت وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی باعث می‌شود گام های بلندی را امسال و در ۶ ماه ابتدایی سال آینده برداریم. این در کنار عملیاتی شدن قرارداد ۷۹۱ واگن، تفاهم ۲۸۰ واگن دیگر و همچنین ۱۱۳ واگن ملی قرار دارد که نوید آینده‌ای متفاوت با شرایط فعلی است و در کاهش آلودگی هوا نیز اثرگذار خواهد بود.

زاکانی با بیان اینکه طرح امروز ۲۱ کیلومتر راه مردم را نزدیکتر می‌کند، یادآور شد: این طرح از سال قبل آغاز شده و برای آن ۱۴۵ میلیارد تومان هزینه شده است.

زاکانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اخبار منتشر شده در رابطه با عدم ثبت رقم ۱۷ هزار میلیارد تومان در سامانه شفافیت با اعلام اینکه ما در شهرداری سه سرفصل داریم که شامل تخصیص منابع، اجرای پروژه‌ها و نشاندن منابع در چارچوب‌های مالی است، گفت: از ابتدای سال مسیری جهش وار را پیش می‌بریم و این ۱۷ هزار میلیارد تومان فاصله بین تخصیص اولیه اعتبار با گام سوم یعنی به هزینه نشاندن پروژه‌هاست؛ به همین دلیل در طول سال مالی دولت و دستگاه‌های اجرایی پایان اردیبهشت ماه برای نشستن هزینه در حساب‌ها مشخص می‌شود.

شهردار تهران با بیان اینکه باید برای کسانی که به اذهان مردم آسیب می‌زنند، تأسف خورد؛ افزود: برخی با ذوق‌زدگی این موضوع را مطرح کردند در حالی که ۱۷ هزار میلیارد تومان برای پروژه‌ها هزینه شده و در حساب‌ها مشخص خواهد شد.

زاکانی با تأکید بر اینکه تمام پیش پرداخت‌ها در قالب همان ۱۷ هزار میلیاد تومان است، اظهار کرد: برای خط ۱۰ مترو تا امروز چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان پیش پرداخت و کارکرد انجام دادیم و یا برای خرید اتوبوس از همین منبع پرداخت کرده‌ایم که هنوز به هزینه ننشسته است. در مجموع امیدواریم این اقدامات دستخوش امور سیاسی قرار نگیرد.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023