اجتماعی

وجود ۲۵ هزار معتاد متجاهر در تهران/ لزوم ورود دستگاه‌های متولی برای ساماندهی معتادان

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران بر حضور سایر دستگاه‌ها و نهادهای متولی برای ساماندهی معتادان متجاهر تاکید کرد.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، سوده نجفی صبح امروز در تذکر پیش از دستور خود در جلسه شورای شهر تهران با بیان اینکه اخیرا به همراه تعدادی از اعضای شورای شهر بازدید پنج ساعته از محله‌های آسیب پذیر منطقه ۱۲ داشتیم، گفت: متأسفانه باید بگوییم که در برخورد با آسیب‌های اجتماعی برنامه داریم اما برای بازگشت افراد آسیب دیده به آغوش خانواده و جامعه برنامه‌ای وجود ندارد.

وی با بیان اینکه نباید در این زمینه به برنامه‌های تئوری و سلبی اکتفا کرد، تصریح کرد: وقتی معتادی ترک داده می‌شود متاسفانه برنامه‌ای برای جلوگیری از ابتلای مجدد وی وجود ندارد و این در حالی است که اگر این اتفاق رخ ندهد بدون شک هزینه‌هایی که بابت بهبود این فرد انجام شده، هدر رفته است.

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران با بیان اینکه یکی از برنامه‌های بازگشت افراد آسیب دیده به جامعه مساله تأمین اقتصاد و معیشت آن است، اظهار کرد: انتظار است که دستگاه‌ها و نهادهای متولی برنامه‌های کافی در این خصوص داشته باشند.

نجفی با بیان این‌که براساس آمارهای موجود ۲۵ هزار معتاد متجاهر در تهران داریم که شهرداری فقط ظرفیت ساماندهی ۵۰۰۰ نفر را دارد، اظهار کرد: شهرداری تنها متولی برخورد با این موضوع نیست و باید بقیه دستگاه‌های مسئول نیز پای کار بیایند چرا که تهران یک شهر ملی است و باید به مسائل و مشکلات آن نگاه ملی داشت.

به گزارش مجله خبری آبادی 118 در ادامه احمد علوی عضو شورای شهر تهران هم با گلایه از پخش یک گزارش از صدا و سیما گفت: ۱۳۰۰ پروژه توسعه محلی با اعتبار ۱۰۰۰ میلیارد تومانی اجرا شده است که ما در قالب طرح رصد گوشه‌ای از زحمات مدیریت شهری را گزارش می‌دهیم و این طرح‌ها در چهار سال گذشته مورد توجه قرار نگرفته بود اما در یکی از شبکه‌های تلویزیونی برنامه‌ای در مورد وضعیت خاصی از تهران در دوره‌ای مشخص پخش می‌شود و حتی انتقاد می‌کنند اما سوال اینجاست که این اتفاق در چه بازه زمانی رخ داده؟ و اینکه خواسته‌های خاصی در صدا و سیما مورد توجه قرار گیرد در شأنش نیست.

انتهای پیام  

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023